Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Mokslas
ASU priėmė lemiamus sprendimus susijungti su Vytauto Didžiojo ir Edukologijos universitetais

Kaunas. Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Senatas ir Taryba pritarė reorganizacijos projektui ir naujojo universiteto statuto projektui. Jau anksčiau ASU priėmė principinį sprendimą dėl jungimosi su Vytauto Didžiojo universitetu  (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetu (LEU).

Naujoje institucijoje, kur išlaikys VDU pavadinimą, ASU taps Žemės ūkio akademija. Taip įstaiga vadinosi iki 1996 metų.

Po Tarybos posėdžio ASU rektorius profesorius Antanas Maziliauskas teigė, kad principinis pritarimas nesikeičia. „Dabar reikės reorganizacijos sąlygas ir statusą pateikti svarstyti Seimui. Kol kas sunku pasakyti, kada Seimas galėtų jas svarstyti. Kitais metais priėmimas dar vyks į atskirus universitetus. Naujas universitetas planuojamas nuo 2019 metų", - sakė A. Maziliauskas.

Bioversija 22 08 31

ASU Senato akademinės veiklos teisinės priežiūros komiteto pirmininkas, Verslo ir kaimo plėtros vadybos instituto profesorius Jonas Čaplikas pažymėjo, kad trys universitetai bus jungiami, o ne prijungiami vienas prie kito.

„Pritarta statutui, kuriame apibrėžti pagrindiniai veiklos pagrindai. ASU taps Žemės ūkio akademija. Išliksime gana savarankiška organizacija, kurios pavadinimas atspindi mūsų misiją. Orientuosimės į specialistų rengimą žemės ūkiui", - sakė J. Čaplikas.

Jau anksčiau susijungimo ir statuto projektams pritarė VDU ir LEU.  Šių trijų universitetų, kuriuose studentų mažėja, sprendimas jungtis sulaukė kritikos, kad tokie žingsniai nepadės sustiprinti šių įstaigų, pagerinti studijų kokybės.

„Neabejoju, kad susijungimas gali mus sustiprinti, o konsolidacijoje slypi potencialas. Bendrai naudosime infrastruktūrą, kartu organizuosime fundamentalių mokslų studijas, galėsime konsoliduoti mokslininkus bendriems tyrimams. Racionaliau bus sudarytos studijų programos, jos nesidubliuos, jų pačių sumažės", - sakė J. Čaplikas.

ASU sulaukia kritikos ir dėl to, kad į šį universitetą įstojama su žemais egzaminų  balais, studentų mažėja. „Taip, studentų mažėja, bet taip yra visur. Tai ne universiteto problema, o demografinis aspektas. Studijų kokybei skiriame pakankamai dėmesio. Tai rodo ir darbdavių atsiliepimai apie mūsų absolventus. Pas mus studijuoja kaimiškų vietovių jaunimas, o jis vidurinėse mokyklose yra prasčiau paruošiamas. Dar reikia daug pastangų įdėti, kad ten būtų rengiamos asmenybės.

Čia Vyriausybė turėtų daugiau rūpintis mūsų darbo ištekliais ir juos racionaliau naudoti. Mums svarbu, kad ASU absolventai randa savo vietą darbo rinkoje", - teigė J. Čaplikas.

Pasak jo, po reorganizacijos universitetuose atsiras galimybių taupyti lėšas. „Juk liks viena administracija, keisis struktūra, neliks dubliuojančių pareigų. Naujo universiteto struktūra paaiškės iki kitų metų rugsėjo, prieš tai reikės atlikti auditą, įvertinti administracijų atliekamas funkcijas. Neišvengiamai reorganizacija pareikalaus lėšų, jų reikės ir atleidžiamų darbuotojų išeitinėms kompensacijoms. Vyriausybė yra numačiusi lėšų  šiems procesams, tik jos dar nėra aiškiai paskirstytos. Būtų blogai, jei reorganizacijai reikėtų naudoti lėšas, kurios gaunamos studijoms vykdyti", - sakė J. Čaplikas.

ASU rektorius A. Maziliauskas po principinio spendimo jungtis su VDU sakė, kad įžvelgia daug naudos jungimesi. Anot jo, žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamas ir robotizuojamas,  VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, o partnerystė padėtų sustiprinti ir žemės ūkio inžineriją. Taip pat kartu galima kurti biotechnologijas, nes VDU yra vienas lyderiaujančių Lietuvos universitetų šioje mokslų kryptyje.

Kita VDU stiprioji pusė - visapusiškas išsilavinimas, tarptautiškumas, didelis tarptautinių dėstytojų skaičius,  o tai gali padėti ASU absolventams būti konkurencingesniais tarptautinėje darbo rinkoje.

MŪ inf., ASU nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos