Asfaltas iš... mėšlo?
2016-08-02

Vašingtonas. JAV mokslininkai tiria galimybę kelių tiesimui panaudoti riebalines medžiagas iš mėšlo. Skaičiuojama, kad tai būtų penkis kartus pigesnė alternatyva įprastiniam bitumui.

Portalas „Agrarheute" rašo, jog mokslininkų komanda iš Šiaurės Karolinos Žemės ūkio ir technikos universiteto ieškojo alternatyvų naftos pagrindo bitumui. Jiems pavyko išgauti medžiagą iš kiaulių mėšlo, kuri, kaip įprastinis bitumas, gali būti rišamoji asfalto medžiaga, tačiau gerokai pigesnė.

Mokslininkų teigimu, neverta nerimauti dėl kvapų - gamybos proceso metu kvapą sukeliančios medžiagos išfiltruojamos. Tuo tarpu „mėšlo bitumo" gamybos metu atsiradę šalutiniai produktai galėtų būti naudojami kaip trąšos.

Dojus agro 19 09 10

Universiteto profesorė Elė Fini (Elle Fini) sako, kad jų vizija - pagelbėti ir ūkininkams, ir kelininkams. Anot jos, čia galima vadinamoji win-win situacija, kai nauda tenka abiems pusėms. Taip ūkininkams atsivers galimybė realizuoti mėšlą, o iš kitos pusės - tai galimybė mažinti priklausomybę nuo naftos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai