
Brazilija. Mokslininkai skelbia, kad dehidratuotas citrusinių vaisių minkštimas gali būti naudojamas paršelių racione kaip ląstelienos šaltinis, papildomai įterpiant egzogeninių fermentų.
Ląsteliena paršelių racione užtikrina sotumo jausmą, sklandžią žarnyno motoriką ir mikroorganizmų veiklą. Ieškant alternatyvų brangstantiems pašarams mokslininkai siūlo naudoti gyvulių šėrimui įvairias maisto pramonės atliekas. Viena iš jų – dehidratuota citrusinių vaisių masė, likusi po sulčių gamybos.
Maringo valstybinio universiteto (Brazilija) mokslininkai skelbia, jog išdžiovintame citrusų minkštime yra paršeliams per didelis ląstelienos kiekis, kas gali apriboti žaliavos naudojimą. Dėl šios priežasties rekomenduojama įtraukti į racioną egzogeninius fermentus.
Gyvulininkystės specialistai atliko tyrimą su 64 nujunkytais paršeliais, kurių pradinis svoris 21–ą gyvenimo dieną buvo apie 6,5 kg. Jaunikliai suskirstyti į keturias grupes, priklausomai nuo to, ar į racioną įterpta dehidratuoto citrusų minkštimo (30 g/kg), ar panaudoti egzogeniniai fermentai.
Buvo ištirtas dehidratuotos citrusų masės ir fermentų poveikis paršelių augimui, gyvybingumui, taip pat biocheminiams, hematologiniams, išmatų rodikliams, o rezultatai paskelbti mokslo žurnale „Livestock Science“.
Nustatyta, jog šeriant dehidratuotu citrusų minkštimu paršelių kraujo plazmoje sumažėjo cholesterolio koncentracija. Įterpus į racioną egzogeninių fermentų padidėjo kalcio kiekis kraujo plazmoje, augimo našumas ir ekonominė grąža. Mokslininkai skelbia, jog efektyviausia panaudoti šiuos du ingredientus kartu siekiant maksimaliausio poveikio sveikatai ir produktyvumui.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Juostinė sėja: ką rodo tyrimai ūkiuose
2026-04-03 -
Piktžolių kontrolė ir inovacijos: prisimenant prof. P. A. Lazauską
2026-03-24 -
Milijonai galvijų Europoje kentės ekstremalius karščius, paskaičiavo mokslininkai
2026-03-06
Skaitomiausios naujienos
-
Latvijos ūkininkai svarsto, ar verta dirbti šiais metais
2026-03-18 -
Dirbamos žemės nuoma: kodėl neužtenka susitarti žodžiu
2026-04-07 -
Žodinės sutartys – galvos skausmas ir ūkininkams, ir NMA
2026-03-13




(0)