Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Mokslas
Aleksandro Stulginskio universitetas savo partneriu mato VDU

Akademija (Kauno r.). Specialistus žemės ūkio sektoriui rengiantis Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) savo partneriais po aukštojo mokslo pertvarkos nori matyti Vytauto Didžiojo universitetą (VDU). Šiandien ASU ir VDU atstovai pritarė integracijos susitarimui.

Sutarta Kaune plėtoti klasikinį, plačios aprėpties, istorines tradicijas ir tarptautinį pripažinimą turintį Vytauto Didžiojo universitetą su autonomiškomis specializuotomis akademijomis. ASU pagrindu būtų įkurta žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros specializuota akademija.

ASU rektoriaus prof. Antano Maziliausko (nuotr.) teigimu, partnerystė su VDU padėtų dabartinio ASU absolventams būti konkurencingesniais tarptautinėje darbo rinkoje. „Žemės ūkis šiuo metu vis labiau skaitmenizuojamos ir robotizuojamas, o VDU turi stiprias tarpdisciplinines studijų programas, todėl matome, kad ši partnerystė padėtų sustiprinti ir žemės ūkio inžineriją, drauge galėtume kurti biotechnologijas - VDU yra vienas lyderiaujančių Lietuvos universitetų šioje mokslų kryptyje." - apie sprendimą komentavo prof. A. Maziliauskas.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Jo teigimu, daug sąlyčio taškų galėtų rasti ir VDU Gamtos mokslų bei ASU Agronomijos fakultetai. Moderni infrastruktūra galėtų būti naudinga bendrai tiriamajai universitetų mokslininkų veiklai, todėl išaugtų doktorantų, mokslininkų galimybės dalyvauti dideliuose tarptautiniuose projektuose

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, itin svarbu, kad šis susitarimas yra organiškas, o ne priverstinis ir kyla iš pačių universitetų iniciatyvos. „Tuo, kad universitetai turi konsoliduotis, niekas neabejoja ir nesiginčija - VDU pirmasis pasiūlė valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą dar prieš dvejus metus. Tačiau labai svarbu, kad būtų rasti būdai, leidžiantys kiekvienai aukštajai mokyklai suderinti savo ir valstybės interesus. Tik tuomet, kai visa akademinė bendruomenė pritars vykstantiems veiksmams, galėsime užtikrinti sėkmingą konsolidacijos procesą, o drauge mokslo ir studijų kokybę", - įsitikinęs VDU rektorius.

Prof. J. Augučio teigimu, metų pradžioje VDU pasirašyta integracijos sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) ir šiandienos susitarimas su ASU yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus.

Įvykus susijungimui, Vytauto Didžiojo universitete LEU pagrindu būtų įsteigta VDU Edukologijos akademija, o ASU pagrindu - žemės ūkio, miško, maisto ir kaimo plėtros akademija.

Šiuo metu VDU dėl integracijos kalbasi ir su Lietuvos sporto universitetu (LSU). Derybas planuojama baigti per artimiausias savaites.

VDU jau integravo Stasio Šalkauskio kolegiją, susijungė su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno filialu, įkurdama VDU Muzikos akademiją, sėkmingai pradėjo ir užbaigė derybas dėl jungimosi su LEU, pateikdami LR Seimui Statuto projektą ir reorganizavimo sąlygas.

Šiuo metu Vyriausybei įgyvendinant švietimo reformą Kaune siūloma įkurti vieną klasikinį universitetą, sujungiant visus šiame mieste veikiančius universitetus.

Vieno pirmųjų VDU rektorių prof. Algirdo Avižienio teigimu, jeigu Kaune būtų įkurtas vienas universitetas, tai daugiau nei 60 proc. studijų programų sudarytų technologiniai mokslai. Tai sudarytų prielaidas atsirasti technologiniam, o ne plačios aprėpties universitetui Kaune: pasaulio praktika rodo, kad geriausiuose klasikiniuose pasaulio universitetuose, tokiuose kaip Harvard, Yale, Cambridge, technologijų studijos užima apie 20-30 procentų.

Šiandien ASU rektorius prof. A. Maziliauskas bei VDU rektorius prof. J. Augutis universitetų integracijos modelį pristato Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

ASU, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos