Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Veterinarija
Žemaitijai - kiaulių maro grėsmė iš Latvijos

Vilnius. Rytinėje Lietuvos dalyje siaučiant afrikiniam kiaulių marui, kyla grėsmė, kad užkratas per Latviją gali pasiekti ir šiaurės vakaruose esančią Žemaitijos dalį.

Veterinarijos tarnyba praėjusią savaitę pranešė, kad Latvijos pasienyje, netoli Biržų, maras nustatytas 44 kiaulių ūkyje, todėl į apsaugos zoną pateko ir dalis Lietuvos. Tačiau, anot tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Paulausko, grėsmė kyla ir Mažeikių bei Akmenės rajonams.

„Esama pavojaus iš šiaurės - Akmenės, Mažeikių rajonams gresia pavojus, nes Latvijos-Lietuvos pasienyje nustatyti židiniai, netoli nuo Lietuvos. Visai gali būti, kad afrikinis kiaulių maras į rajonus, kur iki šiol neturėjome ligos užkrato, ateis ne iš rytų Lietuvos, bet iš Latvijos ", - sakė V. Paulauskas.

Bioversija 22 02 02

Anot jo, šiemet Lietuvoje 710 vietų rasta daugiau nei 1200 užkrėstų šernų. „Šiuo atveju mes jau pirmaujame tarp visų šalių pagal afrikinio kiaulių maro atvejus šernuose. Mano nuomone, pirmaujame, nes dabar jau užkratas pateko iš Anykščių į Panevėžio rajoną, kur didelis šernų tankumas, ir dėl to liga daug greičiau plinta", - aiškino tarnybos atstovas.

Kuo daugiau gamtoje randama užsikrėtusių šernų, tuo didesnė tikimybė, kad užkratas pasklis ir ūkiuose, mat ne visi kiaulių augintojai laikosi saugos reikalavimų.

„Kai tik pradedame daugiau rasti šernų sergančių, taip ir padaugėja atvejų ūkiuose. Vasarą, matyt, žmonės eina tiek grybauti, tiek uogauti ir taip, nesilaikydami saugos reikalavimų, užkrečia kiaules", - teigė V. Paulauskas.

Liepą Jonavos rajono „Beržų komplekso" fermoje nugaišinta 23,4 tūkst. kiaulių. Afrikinis kiaulių maras Lietuvoje pradėjo plisti 2013 metų pabaigoje, užkrėstiems šernams migruojant iš Baltarusijos. 2014 metais liga išplito ir Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos