Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Veterinarija
Vokietijos ūkininkas piktinasi reikalavimu nustoti ganyti kiaules

Berlynas. Ūkininkas Gut`as Hirschaue (Gutas Hiršau) augina kiaules 200 hektarų ganykloje, apsuptoje keturių tvorų, ir parduoda jų skerdieną tiesiogiai vartotojams pagal išankstinius užsakymus. Deja, kovojant su afrikinio kiaulių maro virusu, ūkininkui liepta skubiai pastatyti kiaulidę ir ten apgyvendinti gyvūnus, praneša portalas „Topagrar“.

Po to, kai Jakobsdorfo savivaldybėje (Oderis-Šprė) buvo aptiktos afrikinio kiaulių maro (AKM) užkrėstų šernų gaišenos, valdžios institucijos paskelbė dar vieną AKM karantino zoną ir sugriežtino kiaulių laikymo taisykles. Ekologinis Gut`o Hirschaue ūkis taip pat pateko į karantino zoną.

Dėl tokių reikalavimų ekologinė kiaulių auginimo koncepcija, kokia ir vadovavosi minėtas ūkininkas, tampa tiesiog neįmanoma. Ūkininkas piktinasi, kad dešimtmečius buvo kuriama veiksminga tiesioginės rinkodaros sistema, o dabar ši idėja aukojama į eksportą orientuotai kiaulių rinkai.

Bioversija 22 02 02

Veterinarijos tarnyba kategoriškai uždraudė kiaules laikyti lauke ir liepė pastatyti kiaulidę ne vėliau kaip iki rugpjūčio 22 d. Kaip teigė tarnybos specialistė Petra Senger (Petra Senger), niekam nėra išimčių, nes AKM problema vis auga.

Veterinarijos tarnyba aiškina, jog rizika, kad AKM virusas pateks į laisvai laikomų gyvūnų sistemas, yra daug didesnė nei uždarų gyvūnų atveju. Be to, pasak veterinarų, gyvūnų šeimininkai taip pat turi prisiimti atsakomybę už šios rizikos sumažinimą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos