Vokietija patvirtino pirmąjį AKM atvejį savo teritorijoje
2020-09-11

Berlynas. Vokietija patvirtino pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį savo teritorijoje, rytinėje Brandenburgo žemėjo nustačius, kad kritęs šernas buvo užsikrėtęs AKM, ketvirtadienį pranešė šalies žemės ūkio ministrė.

Anksčiau AKM buvo patvirtinta keliose Europos šalyse, todėl buvo sunaikintas didelis skaičius šernų bei ūkiuose auginamų kiaulių, kurios galėjo turėti kontaktą su užkratu.

Žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klöckner) teigė, kad institucijos yra pasirengusios atvejams, kurie gali įvykti Vokietijoje, ir imsis priemonių užkirsti kelią galimam ligos plitimui iš Šprė-Neisės regiono netoli Lenkijos sienos, kur rastas negyvas šernas.

RVAC 21 09 30

Tokios priemonės apims žmonių ir transporto priemonių judėjimo iš nukentėjusio regiono ribojimą, ūkininkavimo draudimus ir tikslinį šernų sunaikinimą, pažymėjo ministrė.

Vokietijos ūkininkai nerimaudami laukia beveik neišvengiamu laikomo kiaulių maro užkrato, kadangi tai turės įtakos visai kiaulienos pramonei. J. Kliokner nurodė, kad prekyba vokiškais kiaulienos produktais kol kas tęsis.

AFP-BNS  inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai