Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Veterinarija
Veterinarijos gydytojų asociacijos vairas patikėtas V. Zigmantaitei
Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentė Vilma Zigmantaitė

Kaunas. Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) prezidente absoliučia balsų dauguma išrinkta dr. Vilma Zigmantaitė. Ji pakeis dr. Audrių Kučinską.

Šių metų LVGA prezidento rinkimai, skirtingai nei prieš 4 metus, nekėlė intrigų – V. Zigmantaitė buvo vienintelė kandidatė, kurią iškėlė Bendrosios praktikos sekcija.

Prisistatydama naujoji LVGA prezidentė pripažino, kad, sulaukusi A. Kučinsko ir Asociacijos viceprezidento Petro Tamašausko palaikymo, pati pasiūlė savo kandidatūrą, kai tapo aišku, kad į Vokietiją dirbti išvykęs A. Kučinskas nesieks būti perrinktas.

Bioversija 2024 04 26 m7

V. Zigmantaitė yra ilgametė A. Kučinsko kolegė, asociacijoje buvo jo dešinioji ranka. Buvęs LVGA prezidentas negailėjo jai gerų žodžių, teigdamas, kad energinga ir veržli kandidatė turi gebėjimų ir įgūdžių vadovauti.

Naujoji LVGA prezidentė tikisi išlaikyti LVGA veiklos tęstinumą Lietuvoje ir tarptautinėse organizacijose. Savo programoje ji žadėjo skatinti ir motyvuoti narius dalyvauti Asociacijos veiklose, organizuojant renginius, taip pat sukurti programą / erdvę, kurioje būtų galima dalytis ekspertinėmis žiniomis. Skatins naujų sekcijų ar poskyrių kūrimąsi, siekiant atstovauti skirtingų veterinarijos sričių specialistų poreikiams.

Kalbėdama apie tolesnę perspektyvą, V. Zigmantaitė žadėjo ieškoti galimybių, kad VMVT Kvalifikacijos kėlimo reikalavimus ir licencijavimą perduotų Asociacijai.

„Stengsiuosi ginti asociacijos narių interesus ir veikti kaip pagrindinis sektoriaus atstovas“, – žadėjo dr. V. Zigmantaitė, paminėjusi ir dar vieną reikšmingą darbą – didinti specialybės svarbą ir pagarbą jai.

Veterinarijos gydytojo kvalifikaciją V. Zigmantaitė įgijo 2011 m. Šiuo metu dirba LSMU Biologinių tyrimų centro vadove, taip pat yra vyresnioji mokslo darbuotoja LSMU Kardiologijos institute. Ji yra daugelio tarptautinių organizacijų narė, daugiau nei 10 mokslinių publikacijų bendraautorė, taip pat bendradarbiauja su žurnalo „Mano ūkis“ integruotu priedu „VETinfo“.

V. Zigmantaitė viceprezidento pareigas pasiūlė A. Kučinskui, už kurį LVGA taip pat balsavo absoliuti suvažiavimo dauguma. Šias pareigas ne vieną kadenciją ėjęs P. Tamašauskas išrinktas LVGA valdybos nariu, kuri pagal atnaujintus įstatus išsiplėtė. Į Asociacijos valdybą taip pat išrinkti Artūras Abromaitis, Eglė Kvedaraitė, Justas Kantoravičius.

Etikos komisijoje dirbs Vidas Šulcas, Paulina Urbutė, Alfonsas Bieliūnas, Viktorija Adomaitienė ir Vita Ambrulaitienė.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos