Veterinarijos gydytojai naudosis elektroninio recepto sistema
2021-08-18

Vilnius. Nuo 2022 metų veterinarijos gydytojams nereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų, nes visoje Lietuvoje pradės veikti elektroninė Veterinarinių vaistų apskaitos informacinė sistema (VVAIS), praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

VMVT kviečia veterinarijos gydytojus nedelsti, aktyviau jungtis prie e. recepto bei anksčiau susipažinti su sistema ir pradėti ją taikyti praktikoje.

„Veterinarijos gydytojai aktyviai domisi šia sistema, tačiau kol kas registruojasi vangokai, nes naudojimasis sistema – savanoriškas, tačiau skatiname veterinarijos gydytojus jungtis į sistemą, kad galėtų kuo anksčiau susipažinti su ja, išbandyti, kaip ji veikia.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šiuo metu akcentuojame, kad kuo daugiau veterinarijos gydytojų ir veterinarijos farmacijos specialistų išbandytų, suprastų ir adaptuotų e. receptą savo kasdieniame darbe ir perėjimas prie sistemos būtų kuo sklandesnis“, – sako VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

VMVT duomenimis, šiuo metu yra vos kiek daugiau nei 100 šios sistemos naudotojų. Visuotinis privalomas naudojimasis VVAIS numatytas nuo 2022 metų sausio. Skaičiuojama, jog sistema naudosis daugiau kaip 780 veterinarijos paslaugų teikėjų ir 190 veterinarijos farmacijos įmonių.

Veterinarijos gydytojai gyvūnams gydyti galės išrašyti elektroninius veterinarinius receptus ir veterinarinių vaistų paraiškas.  

E. recepto sistema nėra naujovė ir jau yra naudojama kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse – Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Švedijoje ir kt.

Siekiant įgyvendinti Europos reglamentą, visos ES šalys privalės turėti daugiau ar mažiau panašias e. recepto sistemas. Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/6) šalys narės įpareigotos rinkti duomenis apie antimikrobinių vaistų, skirtų gyvūnams, pardavimo apimtį ir jų naudojimą.

„Naudojantis VVAIS sistema, ne tik renkami duomenys apie veterinarinių vaistų išrašymą, tačiau palengvės ir veterinarinių vaistų išrašymo bei įsigijimo procedūra, kartu sumažės klaidų tikimybė. Be to, bus galima atlikti veterinarinio vaisto paiešką pagal jo pavadinimą, taip pat pildyti gydomų gyvūnų augintinių žurnalą“, – priduria VMVT vadovas M. Staškevičius.

Kaip informuoja VMVT, viena pagrindinių priežasčių, kodėl reikia e. recepto, yra bakterinis atsparumas. Tuos duomenis šalių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos turi apibendrinti bei kasmet pateikti Europos vaistų agentūrai, kad būtų galima įvertinti, kiek tokių vaistų sunaudojama ūkiniams gyvūnams ir mažinti visuotinį antimikrobinių medžiagų naudojimą.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai