Veterinarams leido įsigyti naujų automobilių
2018-08-09

Vilnius. Siekiant geriau kovoti su Lietuvoje sparčiai plintančiu afrikiniu kiaulių maru, Vyriausybė trečiadienį leido veterinarams įsigyti 16 naujų automobilių. Kai kurie iš dalies būtų finansuojami Europos Sąjungos lėšomis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ketina įsigyti 14 tarnybinių visureigių ir du lengvuosius krovininius automobilius. Pirkiniui numatyta išleisti iki 470 tūkst. eurų. 

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys posėdyje kalbėjo, kad visureigiai bus naudojami kovai su kiaulių maru, o kroviniai automobiliai – mėginių pervežimui.

RVAC 21 09 30

VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis BNS anksčiau teigė, kad šešis galingus džipus iš dalies finansuos ES – ji kompensuos 38 proc. jų kainos, bet ne daugiau kaip 78,7 tūkst. eurų. Europos Komisija įvairią finansinę paramą kovai su kiaulių maru Lietuvai skiria nuo 2013 metų.

Pasak M. Masiulio, naujaisiais visureigiais bus galima pasiekti atokiausias ir sunkiai pasiekiamas vietas, iki kurių dabar specialistams reikia po kelis kilometrus bristi pėsčiomis, kur rasti nugaišę šernai, paimti mėginius.

Dabar VMVT turi 167 automobilius, iš jų 6 skirti vežioti šernų ir kiaulių, įtariamų užsikrėtusių maru, mėginius bei pačius gyvūnus. Pernai ir šiemet tarnyba pripažino netinkamais naudoti 16 automobilių, kurie pagaminti 1987-2004 metais ir bus parduodami aukcione.

Šią savaitę afrikinis kiaulių maras nustatytas didžiausios Lietuvoje kiaulių augintojos Danijos kapitalo bendrovės „Idavang“ fermoje Akmenės rajone – joje bus sunaikinta 19,5 tūkst. kiaulių.

Be to, maras šiomis dienomis nustatytas dideliame kiaulių komplekse Karaliaučiaus srityje, ten bus sunaikinta 111,2 tūkst. kiaulių. Anksčiau šiais metais dėl maro sunaikinta 50 tūkst. kiaulių kitoje fermoje Karaliaučiuje, o praėjusią savaitę – 15 tūkst. kiaulių komplekse Latvijoje.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai