Vakcinos nuo afrikinio kiaulių maro dar nėra
2019-12-20
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Žiniasklaidoje pasirodo žinučių, kad pagaliau sukurta vakcina nuo afrikinio kiaulių maro. Tačiau tai spekuliacijos, esminių pokyčių šiuo klausimu pasaulyje neįvyko.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyrius patarėjas Paulius Bušauskas portalui manoūkis.lt patvirtino, kad VMVT nėra gavusi jokios oficialios informacijos apie sėkmingos vakcinos nuo pragaištingo kiaulėms viruso sukūrimą. „Nors viešojoje erdvėje tokių žinučių kartais atsiranda, šiuo metu nėra vakcinos nuo afrikinio kiaulių maro, kuri galėtų būti panaudota praktikoje“, - teigė P. Bušauskas. 

VMVT taip pat kreipėsi į vieną iš ES mokslinių įstaigų, iš kurios gautas atsakymas, jog paskleistoje informacijoje minimi darbai gali būti vertinami „tik kaip pirmasis žingsnis kuriant vakciną, tačiau tai tikrai nereiškia, kad vakcina yra sukurta.“

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

LSMU Veterinarijos akademijos profesoriaus Arūno Stankevičiaus žiniomis, viena žinoma farmacijos kompanija rengiasi netolimoje ateityje bandyti vakciną Europoje.

„Koks jos efektyvumas, dar nėra nustatyta, nes vakcina bandyta tik laboratorinėmis sąlygomis, šiuo atveju jos efektyvumas buvo apie 92 proc. Europoje vakcinos klausimu dirba ES afrikinio kiaulių maro referentinė laboratorija, esanti Ispanijoje. Tikslesnės, moksliniais šaltiniais paremtos informacijos, kol kas nėra“, - teigė profesorius.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai