Turgavietėse prekiauti gyvomis kiaulėmis draudžiama
2015-11-26

Kalvarijos (Marijampolės apskr.). Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  (VMVT) inspektoriai kartu su Kalvarijos policijos pareigūnais užkirto kelią nelegaliai prekybai gyvomis kiaulėmis.

Siekiant patikrinti, kaip įgyvendinamos afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonės, inspektoriai su policijos pareigūnais patikrino įtarimų sukėlusį automobilį šalia Kalvarijos miestelio turgavietės ir nustatė, kad jame atvežti parduoti keturi maždaug šešių savaičių paršeliai, neženklinti ausų įsagais ir be veterinarijos gydytojo išduoto pažymėjimo.

Už nustatytus ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo pažeidimus, Kalvarijos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nelegaliam paršelių pardavėjui surašė Administracinių teisės pažeidimų protokolą ir supažindino su reikalavimais, kad turgavietėse prekiauti gyvomis kiaulėmis yra draudžiama.

„Tokie patikrinimai vykdomi kartu su policijos pareigūnais, nes gauname signalų apie nelegaliai vykdomą prekybą turgavietėse ir jų prieigose. Deja, vis dar pasitaiko žmonių, nežinančių apie galiojančius draudimus. Stengiamės informuoti ūkininkus ir kitus prekiaujančius žmones, kad prekyba gyvomis kiaulėmis turgavietėse uždrausta visoje Lietuvoje", - sakė Kalvarijos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai