Turgavietėse prekiauti gyvomis kiaulėmis draudžiama
2015-11-26

Kalvarijos (Marijampolės apskr.). Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  (VMVT) inspektoriai kartu su Kalvarijos policijos pareigūnais užkirto kelią nelegaliai prekybai gyvomis kiaulėmis.

Siekiant patikrinti, kaip įgyvendinamos afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonės, inspektoriai su policijos pareigūnais patikrino įtarimų sukėlusį automobilį šalia Kalvarijos miestelio turgavietės ir nustatė, kad jame atvežti parduoti keturi maždaug šešių savaičių paršeliai, neženklinti ausų įsagais ir be veterinarijos gydytojo išduoto pažymėjimo.

Už nustatytus ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo pažeidimus, Kalvarijos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nelegaliam paršelių pardavėjui surašė Administracinių teisės pažeidimų protokolą ir supažindino su reikalavimais, kad turgavietėse prekiauti gyvomis kiaulėmis yra draudžiama.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

„Tokie patikrinimai vykdomi kartu su policijos pareigūnais, nes gauname signalų apie nelegaliai vykdomą prekybą turgavietėse ir jų prieigose. Deja, vis dar pasitaiko žmonių, nežinančių apie galiojančius draudimus. Stengiamės informuoti ūkininkus ir kitus prekiaujančius žmones, kad prekyba gyvomis kiaulėmis turgavietėse uždrausta visoje Lietuvoje", - sakė Kalvarijos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai