Šešis milijardus viščiukų išgelbės nauja technologija
2021-04-08

Amsterdamas. Kasmet pasaulyje nužudoma 6,5 ​​milijardo vienadienių viščiukų – paprastai tai yra gaidžiukai, neturintys ekonominės vertės. Olandai sukūrė technologiją, leidžiančią greitai nustatyti dar neišsiritusių jauniklių lytį ir taip išvengti viščiukų naikinimo.

Nyderlandų kompanija „In Ovo“ sukūrė technologiją, kuri gali greitai dar kiaušinyje nustatyti būsimą viščiuko lytį, kad išsiristų tik vištytės. Taikant šią technologiją jau išperinti pirmieji 150 tūkst. jauniklių, rašo portalas phys.org.

Minėta kompanija sukūrė mašiną „Ella“, kuri inkubatoriuose padeda išperinti tik moteriškos lyties viščiukus, o tai yra reikšmingas teigiamas pokytis tiek gyvūnų gerovės, tiek tvarumo požiūriais.

RVAC 21 09 30

Technologijos kūrėjai siekia skleisti ją visame pasaulyje ir taip nutraukti viščiukų patinėlių naikinimą. Dar 2014 m. įmonė pasirašė sutartį su Centrine perinti skirtų kiaušinių ir viščiukų organizacija, Leideno universitetu, Gyvūnų gerovės departamentu ir Nyderlandų vyriausybe, gaudama finansavimą toliau plėtoti savo technologiją.

Sėkmingai išsiritę pirmieji 150 tūkst. jauniklių – tai daugelio metų tyrimų rezultatas ir svarbus etapas sprendžiant viščiukų lyties problemą.

Automatinis mėginių ėmimo metodas, kai iš kiaušinio ištraukiami itin maži mėginiai, leidžia nustatyti būsimą viščiuko lytį 9-ą inkubacijos dieną. Šią technologiją galima lengvai pritaikyti esamuose komerciniuose inkubatoriuose.

Vienadienių viščiukų patinėlių naikinimas yra etinė ir ekonominė paukštininkystės problema, kuri paliečia visus sektoriaus dalyvius, pradedant mažmenininkais ir vartotojais, baigiant gyvūnų gerovės ir aplinkosaugos organizacijomis.

Pirmasis inkubatorius, priėmęs naują viščiukų perėjimo technologiją, buvo „Het Anker“: išsirito sveikos vištytės.

Esant dabartinei „Ella“ sistemai, inkubatorius gali išperinti milijoną viščiukų per metus, nebenaikinant vienadienių vyriškos lyties jauniklių. Technologija tobulinama. Tikimasi po kelių mėnesių pristatyti naują modifikaciją, kurios našumas yra 5 milijonai viščiukų per metus. Ją norima platinti tarptautiniu mastu.

Norėdami pagreitinti procesą, akcininkai „VisVires New Protein“ ir „Evonik Venture Capital“ tam skyrė kelių milijonų eurų naujų investicijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai