Patvirtintas pirmasis žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejis
2021-02-22
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Maskva. Rusijoje patvirtintas pirmasis pasaulyje užsikrėtimo paukščių gripo virusu atvejis, šeštadienį pranešė vartotojų teisių agentūros „Rospotrebnadzor“ vadovė Ana Popova.

„Šiandien noriu pranešti apie svarbų mokslinį atradimą, padarytą „Rospotrebnadzor“ mokslinių tyrimų centro „Vektor“ mokslininkų: laboratoriškai patvirtintas pirmasis žmogaus užsikrėtimo... paukščių virusu (H5N8) atvejis“, – per televizijos „Rossija 24“ transliaciją sakė A. Popova.

Ji pridūrė, kad ši infekcija nustatyta septyniems žmonėms, dirbantiems viename paukštyne Rusijos pietuose, kur pernai gruodį buvo užfiksuotas paukščių gripo protrūkis.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak A. Popovos, infekcija buvo lengva, o rizika buvo „sumažinta iki minimumo; ši situacija toliau nesivystė“. Persirgę žmonės jaučiasi gerai, pridūrė pareigūnė.

„Virusas sugeba persimesti nuo paukščio žmogui, įveikė tarprūšinį barjerą. Tačiau šiuo metu (kiek žinoma) šio varianto gripo virusu žmogus kitų žmonių neužkrečia. Kaip sparčiai tolesnės mutacijos leis įveikti ir šį barjerą – parodys laikas“, – kalbėjo A. Popova.

Kadangi šie užsikrėtimo atvejai buvo nustatyti gana anksti, tai suteikia laiko pasiruošti „galimoms mutacijoms“, dėl kurių patogenas gali tapti užkrečiamas nuo žmogaus žmogui, parengti testavimo sistemas ir vakcinas, sakė „Rospotrebnadzor“ vadovė.

„Duomenys apie pirmojo žmogaus užsikrėtimą naujuoju A tipo gripu (H5N8) perduoti PSO (Pasaulinei sveikatos organizacija). Tai padaryta prieš kelias dienas, vos tik visiškai įsitikinome [tyrimų] rezultatais. „Vektor“ tarptautinėje bazėje GISAID paskelbė viso viruso H5N8 genomo sekoskaitos rezultatus“, – nurodė A. Popova.

Lapkritį „Vektor“ pranešė, kad 15-oje Rusijos regiono užfiksuota naminių ir laukinių paukščių užsikrėtimo H5N8 atmainos gripo virus. Anksčiau nebuvo žinoma atvejų, kad šiuo virusu užsikrėstų žmonės.

PSO duomenimis, yra žinoma atvejų, kai žmonės užsikrėsdavo kitų atmainų paukščių gripo virusu – A(H5N1), A(H7N9) ir A(H9N2), taip pat kiaulių gripo virusais, priskiriamų prie potipių A(H1N1), A(H1N2) ir A(H3N2).

„Interfax“-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai