BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Veterinarija
Paauglys atvėrė naujas galimybes veterinarijoje?
Asociatyvi Pixabay (Pexels) nuotr.

Vašingtonas. Vienuolikmetis amerikietis išgelbėjo sergančią šeimos kiaulę, kai savo 3D spausdintuvu savarankiškai pagamino specialų medicininį prietaisą tiesiosios žarnos prolapsui gydyti.

Kaip rašo žurnalas „National Hog Farmer“, penktokas Cameron‘as Swallows‘as (Kameronas Svalovsas) iš Floridos valstijos pademonstravo ne tik atjautą kenčiančiam gyvūnui, bet ir sumanumą. Susirgus ūkio augintiniui Henkui – retos veislės parodinei kiaulei, iškilo grėsmė jos gyvybei. Veterinarijos gydytojai neturėjo tinkamų priemonių tiesiosios žarnos prolapsui gydyti.

Taigi, Cameron‘as nedelsdamas ėmėsi darbo. Jis atliko skaičiavimus ir, remdamasis žmonių medicinoje naudojamu prietaisu, 3D spausdintuvu pagamino analogą, tinkantį miniatiūrinei kiaulei. Veterinarijos gydytojas sėkmingai panaudojo priemonę – specialų žiedą, kuris užtikrino, kad gyvūno organai liktų savo vietoje visą gijimo laikotarpį.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tokiu būdu pavyko išgelbėti ne tik Henką, bet ir dar dvi ūkio kiaules. Be specialiai pagaminto prietaiso gyvūnai būtų nugaišę skausmuose, tačiau visiškai pasveiko ir toliau džiugina šeimininkus. 

Veterinarijos gydytojai išreiškė susižavėjimą jaunuolio iniciatyvumu, o pats Cameron‘as neslėpė, jog ateityje norėtų tapti žmonių chirurgu – ortopedu. 

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos