Nyderlandai dėl paukščių gripo toliau naikina vištas
2020-11-25

Haga. Nyderlanduose mažiausiai dviejuose paukštynuose kilus labai užkrečiamos paukščių gripo atmainos protrūkiui, institucijos nurodė sunaikinti maždaug 190 000 vištų, pranešė šalies Žemės ūkio ministerija.

Hekendorpo gyvenvietėje esančiame paukštyne netoli Gaudos sveikatos priežiūros darbuotojai paskerdė apie 100 000 vištų, o Vitmarsiume buvo paskersta 90 000 paukščių. Abiem atvejais buvo įtartas „labai užkrečiamas H5 viruso potipis“, sakoma ministerijos pranešime.

Vieno kilometro spinduliu nuo paukštynų kitų protrūkių užfiksuota nebuvo. „Abu ūkiai buvo dezinfekuoti, kad būtų išvengta tolesnio ligos plitimo“, – pranešė ministerija.

RVAC 21 09 30

Sezoninis paukščių gripas nuo spalio mėnesio buvo nustatytas keliuose Nyderlandų ūkiuose. Manoma, kad užkratą atnešė migruojantys paukščiai.

Nyderlanduose dėl paukščių gripo neseniai jau buvo paskersta per 200 tūkst. naminių paukščių. Vėliau apie paukščių naikinimą pranešė ir Danija bei Prancūzija.

Spalio 23 dieną Nyderlandų žemės ūkio ministrė Karola Schauten (Carola Schouten) nurodė visiems komerciniams paukštynams laikyti paukščius patalpose, kai buvo aptiktos dvi negyvos gulbės, kurios, kaip nustatyta, buvo užsikrėtusios lengvai plintančiu paukščių gripo potipiu H5N8.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai