Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Nelegaliame mėsos išpjaustymo ceche – tonos neženklintos produkcijos
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Nustatyta, kad Šalčininkų rajone veikiantis mėsos išpjaustymo cechas „Minona“ vykdo nelegalią mėsos išpjaustymo cecho veiklą. Rasta daugiau nei 4 tonos neženklintos produkcijos. Įmonės veikla uždrausta.

Tyrimą inicijavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento inspektoriai kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais. 

Per patikrinimą cecho šaldymo kamerose rasta daugiau kaip 4 t išpjaustytos kiaulienos. Produkcija neženklinta, todėl nebuvo galimybės patikrinti mėsos atsekamumo, tinkamumo vartoti terminų, saugos ir kokybės.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tikrinant cechą, taip pat nustatyti patalpų ir įrangos higienos pažeidimai: išpjaustymui, iškapojimui naudojamos medinės kaladės, pjaustymo lentos nusidėvėjusiais paviršiais, neplautos, nėra dezinfekcinių priemonių. Nepildomi savikontrolės žurnalai, kuriuose reikia fiksuoti esminius maisto saugą užtikrinančius veiksnius, temperatūros režimus.

VMVT įpareigojo įmonės atstovus sunaikinti nesaugią produkciją. Įvertinus nustatytus pažeidimus ir atsižvelgus į tai, kad įmonės nelegali veikla nustatoma jau ne pirmą kartą, atsakingam asmeniui už VMVT Vilniaus departamento direktoriaus nurodymų nevykdymą ir per patikrinimą nustatytus pažeidimus bus taikyta administracinio poveikio priemonė.

Taip pat nustatyta, kad minėtame ceche dirbo du nelegalūs darbuotojai. Įmonės vadovui gresia papildoma Administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė.

Šaltinis: VMVT
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos