Nauji AKM židiniai – Lenkijoje
2019-06-03

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia ūkininkų dėmesį, kad vasaros metu tikimybė AKM virusui patekti į ūkius yra pati didžiausia.

Lietuvoje nuolat fiksuojama AKM atvejų laukinėje faunoje. Šią savaitę AKM virusas nustatytas kaimyninės Lenkijos kiaulininkystės ūkyje, kuriame laikyta daugiau kaip 8 tūkstančiai kiaulių.

„Šiltuoju metų laiku AKM virusas suaktyvėja, atsiranda daugiau galimybių jam patekti į kiaulių laikymo vietas. Birželio–rugsėjo mėnesiai yra patys rizikingiausi ir pavojingiausi kiaulių augintojams, todėl VMVT inspektoriai šiais metais jau patikrino visas daugiau kaip 11 tūkstančių kiaulių laikymo vietų šalyje ir priminė biologinio saugumo reikalavimų svarbą. Visi kiaulių laikytojai turi labai gerai įvertinti riziką, ypač tose vietovėse, kur AKM nuolat nustatomas laukinėje faunoje. O jei nėra galimybių užtikrinti, kad biologinės saugos reikalavimų bus laikomasi 100 proc.  – pasiskersti kiaules savo reikmėms, nelaukiant, kol užklups liga“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nuo 2014 metų, kuomet AKM pirmą kartą buvo užfiksuotas Lietuvoje, ligos protrūkių skaičius kiaulių laikymo vietose auga. Per 2014–2018 metus Lietuvoje iš viso užregistruota 119 AKM protrūkių, dėl šios ligos sunaikinta daugiau kaip 66 tūkstančių kiaulių.

Šiemet AKM kiaulių laikymo vietose Lietuvoje dar nenustatyta, tačiau liga toliau plinta šernų populiacijoje. Nuo metų pradžios AKM mūsų šalies laukinėje faunoje patvirtintas 234 vietose 399 šernams.

VMVT inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai