Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Veterinarija
Nauji AKM židiniai – Lenkijoje

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia ūkininkų dėmesį, kad vasaros metu tikimybė AKM virusui patekti į ūkius yra pati didžiausia.

Lietuvoje nuolat fiksuojama AKM atvejų laukinėje faunoje. Šią savaitę AKM virusas nustatytas kaimyninės Lenkijos kiaulininkystės ūkyje, kuriame laikyta daugiau kaip 8 tūkstančiai kiaulių.

„Šiltuoju metų laiku AKM virusas suaktyvėja, atsiranda daugiau galimybių jam patekti į kiaulių laikymo vietas. Birželio–rugsėjo mėnesiai yra patys rizikingiausi ir pavojingiausi kiaulių augintojams, todėl VMVT inspektoriai šiais metais jau patikrino visas daugiau kaip 11 tūkstančių kiaulių laikymo vietų šalyje ir priminė biologinio saugumo reikalavimų svarbą. Visi kiaulių laikytojai turi labai gerai įvertinti riziką, ypač tose vietovėse, kur AKM nuolat nustatomas laukinėje faunoje. O jei nėra galimybių užtikrinti, kad biologinės saugos reikalavimų bus laikomasi 100 proc.  – pasiskersti kiaules savo reikmėms, nelaukiant, kol užklups liga“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Bioversija 22 08 31

Nuo 2014 metų, kuomet AKM pirmą kartą buvo užfiksuotas Lietuvoje, ligos protrūkių skaičius kiaulių laikymo vietose auga. Per 2014–2018 metus Lietuvoje iš viso užregistruota 119 AKM protrūkių, dėl šios ligos sunaikinta daugiau kaip 66 tūkstančių kiaulių.

Šiemet AKM kiaulių laikymo vietose Lietuvoje dar nenustatyta, tačiau liga toliau plinta šernų populiacijoje. Nuo metų pradžios AKM mūsų šalies laukinėje faunoje patvirtintas 234 vietose 399 šernams.

VMVT inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos