


Vilnius. Vyriausybė pritarė, kad Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) būtų pavesta teikti laukinių gyvūnų gydymo, globos, paleidimo į gamtinę aplinką ar perdavimo kitiems asmenims, paslaugas, taip pat konsultuoti gyvūnų globos ir priežiūros klausimais.
Tai numatyta Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projekte. Jam dar turės pritarti Seimas.
Minėtos funkcijos atiteks specializuotam Laukinių gyvūnų globos centrui (LGGC), steigiamam prie LSMU. Veterinarijos akademija, užsiimanti gyvūnų sveikatos priežiūra, jų reabilitacija, turinti reikiamą kompetenciją ir kvalifikuotus specialistus, šiuo metu yra LSMU padalinys.
Centro statybos pradėtos 2021 m. rudenį, planuojama, kad jis pradės veiks šių metų pabaigoje.
Numatoma, kad LGGC spręs visų laukinių gyvūnų globos ir jiems reikalingos priežiūros klausimus, išskyrus Baltijos jūros gyvūnus, kuriais rūpinsis Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras.
Sužeistus, netinkamoje aplinkoje gyvenančius ar konfiskuotus laukinius gyvūnus planuojama priimti visą parą. Išgydyti ir galintys savarankiškai gyventi laukiniai gyvūnai bus sugrąžinti į natūralias buveines, o tie, kurių negalima paleisti į laisvę dėl jų būklės, bus perduoti turintiems tinkamas sąlygas jiems laikyti asmenims. Globėjų bus ieškoma Lietuvoje arba užsienyje.
Dabar laukinių gyvūnų gelbėjimo ir globos paslaugos įsigyjamos rinkoje, tuo rūpinasi Aplinkos apsaugos departamentas, kurio pagrindinė funkcija – valstybinė aplinkos apsaugos kontrolė. Tačiau teikiamos paslaugos neatitinka išaugusio poreikio, laukinių gyvūnų, ypač egzotinių, laikymui ir priežiūrai keliamų reikalavimų.
Perduoti laukinių gyvūnų globos ir priežiūros funkcijas LSMU nuspręsta išnagrinėjus rinkos situaciją bei kitų šalių patirtį.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Karvių pašarų priedas – iš kengūrų žarnyno bakterijų
2023-03-28 -
Po dvejų metų grįžo paukščių gripas
2023-03-21 -
Biotechnologijos proveržiui reikia lyderių
2023-02-22
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio paskirties žemė: perkant jokių ribojimų ir pirmenybių?
2023-03-15 -
„Vyksta natūralus ūkių naikinimas“
2023-03-09 -
Išvengti nepavyks: patvirtinti geros agrarinės būklės reikalavimai
2023-02-28
(0)