Lenkijoje maro užkratą platino ūkininkai?
2018-11-29

Varšuva. Lenkijos žemės ūkio ministerijos teigimu, afrikinio kiaulių maro užkratą Liublino vaivadijoje galėjo platinti protestuojantys ūkininkai.

Kaip informuoja „Gazeta pomorska“, per pastaruosius metus Liublino vaivadijoje dėl afrikinio kaulių maro sunaikinta daugiau kaip 7 tūkst. kiaulių. Užkrato platinimu buvo kaltinamas vietinis veterinarijos gydytojas. Dėl netinkamos jo veiklos buvo pateikti septyni skundai, vaivadijoje vyko kiaulių augintojų protestai prieš veterinarijos inspekcijos veiklą. Tačiau valdžios institucijos mano, kad ligos židinių skaičiaus augimo priežasčių reikia ieškoti kitur.

Žemės ūkio ministerijos paskelbtose išvadose teigiama, kad teritorinių veterinarinės kontrolės įstaigų veiksmai neprisidėjo prie afrikinio kiaulių maro plitimo, o skundžiamas veterinarijos gydytojas elgėsi tinkamai.

Ministras Janas Kšyštofas Ardanovskis (Jan Krzysztof Ardanowski) pranešė, kad prie užkrato platinimo galėjo prisidėti patys vaivadijoje organizuotų protestų dalyviai.

RVAC 21 09 30

Ministro teigimu, palankias sąlygas užkratui plisti sudaro tankus kaimo vietovių užstatymas ir artima daugelio kiaulių ūkių kaimynystė. Ankstesnė versija, kad prie maro plitimo prisidėjo pašarų gamybos įmonių darbuotojai, nepasitvirtino.

Šiais metais Lenkijoje buvo užregistruotas 2161 afrikinio kiaukių maro židinys laukinėje gamtoje ir 108 židiniai ūkininkų ūkiuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai