Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Veterinarija
Kovai su kiaulių maru pasitelkiama kariuomenė ir policija

Ryga/Varšuva/Praha. Latvijoje afrikinio kiaulių maro plitimą siūloma stabdyti pasitelkiant kariuomenę. Taip siekiama užkirsti kelią tolesniam šio užkrato plitimui. Siūlymo iniciatoriai remiasi Lenkijos patirtimi.

„Lenkijoje kariuomenės pritraukimas šernų populiacijos mažinimui gali būti produktyvus, ir Latvijai vertėtų šiuo pavyzdžiu sekti, kad afrikinis kiaulių maras neišplistų po visą šalį", - pareiškė vieno didžiausių Latvijoje kiaulių auginimo komplekso „Mikelani bekons“ vadovas Ilvaras Strazdinis.

Jis pabrėžė, jog ši šernams ir kiaulės mirtina liga smarkiai pakenkė Latvijos kiaulių augintojams, kuriems teko papildomai investuoti į prevencijos priemones. Visgi, jos neužtikrina tvirtos garantijos nuo galimų nuostolių, kurie gali būti milžiniški.

Bioversija 22 02 02

Šernų naikinimo pasitelkus kariuomenę idėja Latvijoje svarstyta 2014 metais Maisto ir veterinarijos tarnybos siūlymu, tačiau ji nebuvo įgyvendinta.

Lenkijoje kariuomenės pasitelkimas kovai su afrikiniu kiaulių maru vertinamas kontroversiškai. Žiniasklaida pranešė, kad kariuomenės vadovybė išplatino kreipimąsi į kariškius su siūlymu prisijungti prie šernų populiacijos mažinimo ir dalyvauti medžioklėse per tarnybines atostogas (naudojant savo ginklus ir amuniciją).

Krašto apsaugos ministerija suskubo pareikšti, kad aplinkraščio tikslas buvo išsiaiškinti, kiek kariuomenėje yra karių-medžiotojų, kurie galėtų talkinti kovai su afrikiniu kiaulių maru. Kritikos sulaukė Lenkijos žemės ūkio ministras Kšyštofas Jurgielis (Krzysztof Jurgiel), kuris, anot žiniasklaidos, siekia, kad 300 tūkst. šernų populiacija šalyje būtų sumažinta iki 100 tūkst.

Čekijoje medžioti šernus pasitelkti specialius mokymus išėję policininkai. Atsižvelgdama į menką medžiotojų medžioklės poveikį, Čekijos vyriausybė priėmė sprendimą pasiųsti policijos pajėgas.

„Nepaprasta situacija reikalauja ypatingų sprendimų. Štai kodėl mes ir vidaus reikalų ministras susitarėme pasitelkti policijos pareigūnus, kurie kartu su medžiotojais medžioja laukinius šernus. Mūsų tikslas yra padėti medžiotojams per kuo trumpesnį laiką sumažinti šernų skaičių rizikos apimtame rajone, - komentavo žiniasklaidai sprendimą žemės ūkio ministras Marianas Jurečka.

Ruošdamiesi neįprastai užduočiai, Čekijos pareigūnai turėjo pasirinkti tinkamą ginkluotę. Po testavimo buvo pasirinkti „Sellier & Bellot" ginklai, šaudantys 308 kalibro šaudmenimis.

Bandomojoje programoje dalyvauja maždaug 20 policininkų. Per tris pirmas medžioklės naktis jie sumedžiojo 11 šernų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos