Kinija ruošiasi panaikinti kiaulių auginimo apribojimus
2019-08-28

Pekinas. Kinijos pietvakarinėje Sičuano provincijoje, kuri laikoma šalies kiaulininkystės centru, ruošiamasi atsisakyti kai kurių kiaulienos gamybos ribojimų. Šitaip siekiama stabilizuoti kiaulienos tiekimą, sumažinus gyvulių bandas po afrikinio kiaulių maro epidemijos.

Remiantis oficialiais duomenimis, 2017 m. Sičuano provincijoje užauginta daugiau kaip 65 mln. kiaulių, arba daugiau nei 9 proc. visos šalies šių gyvulių bandos. Todėl ši provincija yra pagrindinė Kinijos kiaulienos gamintoja.

Tačiau į Kinijos ūkius nuo 2018 m. įsimetė afrikinis kiaulių maras, privertęs išnaikinanti visus užsikrėtusius gyvulius. Sičuano žemės ūkio ir kaimo reikalų departamentas šią savaitę išplatino pranešimą, kad provincijoje nustatomos „raudonos kiaulių auginimo linijos“, o miestų merai yra savarankiškai atsakingi už visuomenės aprūpinimą kiauliena.

RVAC 21 09 30

Kad būtų pasiektas provincijos užsibrėžtas tikslas – užauginti 40 mln. kiaulių per metus – vietos valdžia turi skatinti standartizuotą modernų ūkininkavimą su integruotu pašarinių augalų auginimu ir skerdimo priemonėmis bei remti ūkius, kurie kiekvienais metais užaugina 2 mln. ar daugiau kiaulių, sakoma departamento tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Taip pat turėtų būti pašalintos bet kokios kliūtys naujiems statomiems objektams, t. y. leisti kuo greičiau juos baigti statyti.

Būtinybė imtis tokių priemonių atsirado, kai Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerija paskelbė, kad šalies kiaulių bandų skaičius sumažėjo beveik trečdaliu, palyginti kaip buvo prieš metus, o nacionalinės kiaulienos kainos pasiekė naują rekordinį lygį.

Sičuanas taip pat planuoja panaikinti 1 hektaro (2,5 akrų) žemės naudojimo apribojimą kiaulėms auginti bei leisti „protingai naudoti“ žemę kiaulių pramonės poreikiams tenkinti, įskaitant leidimą įkurti kiaulininkystės ūkius kai kurių rūšių saugomoje miško žemėje.

Valdžia taip pat skatina auginti kiaules vietovėse, kuriose yra natūralios gamtinės kliūtys, padėsiančios užtikrinti biologinį saugumą ūkiuose.

Žemių planuotojai turėtų teikti pirmenybę stambių skerdyklų statyboms. Taip pat bus skatinamas skerdyklų ir perdirbimo įmonių susijungimas ir reorganizavimas.

Pekinas bando sumažinti gyvų kiaulių gabenimų visoje šalyje skaičių – tai yra vienas pagrindinių būdų, įvardytų kaip prisidedančių prie greito afrikinio kiaulių maro plitimo šalyje.

Sičuano valdžios atstovai taip pat teigė, kad tai paskatins ūkius įvežti aukščiausios kokybės veislių kiaules iš užsienio, nes taip galima padidinti produktyvumą, ir pridūrė, kad smulkieji ūkininkai gaus daugiau paramos gerinant biologinį saugumą ir atrenkant veisles.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai