Kiaulių maras – Latvijos ūkyje (papildyta)
2018-06-13

Ryga. Pietiniame Latvijoje regione, netoli Lietuvos pasienio, nustatytas pirmas šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) nedideliame ūkyje atvejis.

Latvijos veterinarijos ir maisto tarnyba pranešė, jog afrikinio kiaulių maro virusas 165-ioms kiaulėms nustatytas Jelgavos rajono Jaunsvirlaukio valsčiuje įsikūrusioje „Kukuli“ fermoje.

Pasak pranešimo, šia liga susirgusios kiaulės bus utilizuotos, įvestas vietinis karantinas, atliktas epidemiologinis tyrimas, taip pat patikrintos šios fermos, kuri augina ir parduoda paršelius, ryšiai su kitais ūkiais.

Linas Agro 20 08 03

Praėjusią savaitę Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė netoli sienos su Latvija nedideliame ūkyje nustačiusi afrikinio kiaulių maro atvejį.

Iš viso Lietuvoje iki birželio 12 d. buvo užfiksuoti jau penki AKM atvejai ūkiuose.

Birželio 13 d. buvo pranešta apie 6 atvejį. Naujas AKM židinys užfiksuotas Mažeikių seniūnijos apylinkėse, Purvėnų kaime esančiame ūkyje, kuriame savo reikmėms augintos 4 kiaulės. Sukarščiavus ir nugaišus vienai kiaulei, buvo paimti mėginiai ištirti laboratorijoje. Pasitvirtinus diagnozei, kad kiaulė nugaišo nuo AKM, likusios 3 nugaišintos ir saugiai sunaikintos. Specialistų nuomone, virusas galėjo patekti per aplinką, nes AKM užsikrėtę šernai buvo rasti apie 2 km atstumu nuo šio ūkio.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip sekasi derliaus nuėmimas jūsų ūkyje?
Orai