Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Veterinarija
Kiaulių maras – Latvijos ūkyje (papildyta)

Ryga. Pietiniame Latvijoje regione, netoli Lietuvos pasienio, nustatytas pirmas šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) nedideliame ūkyje atvejis.

Latvijos veterinarijos ir maisto tarnyba pranešė, jog afrikinio kiaulių maro virusas 165-ioms kiaulėms nustatytas Jelgavos rajono Jaunsvirlaukio valsčiuje įsikūrusioje „Kukuli“ fermoje.

Pasak pranešimo, šia liga susirgusios kiaulės bus utilizuotos, įvestas vietinis karantinas, atliktas epidemiologinis tyrimas, taip pat patikrintos šios fermos, kuri augina ir parduoda paršelius, ryšiai su kitais ūkiais.

Bioversija 22 02 02

Praėjusią savaitę Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė netoli sienos su Latvija nedideliame ūkyje nustačiusi afrikinio kiaulių maro atvejį.

Iš viso Lietuvoje iki birželio 12 d. buvo užfiksuoti jau penki AKM atvejai ūkiuose.

Birželio 13 d. buvo pranešta apie 6 atvejį. Naujas AKM židinys užfiksuotas Mažeikių seniūnijos apylinkėse, Purvėnų kaime esančiame ūkyje, kuriame savo reikmėms augintos 4 kiaulės. Sukarščiavus ir nugaišus vienai kiaulei, buvo paimti mėginiai ištirti laboratorijoje. Pasitvirtinus diagnozei, kad kiaulė nugaišo nuo AKM, likusios 3 nugaišintos ir saugiai sunaikintos. Specialistų nuomone, virusas galėjo patekti per aplinką, nes AKM užsikrėtę šernai buvo rasti apie 2 km atstumu nuo šio ūkio.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos