Kiaulių maras - dar šešiuose mažuose ūkiuose
2017-08-08

Vilnius. Lietuvoje besiplečiantis afrikinis kiaulių maras savaitgalį nustatytas dar šešiuose mažuose ūkiuose, kur laikytos iš viso 193 kiaulės. Viename jų kiaulės augintos nelegaliai.

Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, jog didžiausias maro židinys nustatytas Šalčininkų rajono Akmenynės seniūnijos 164 kiaulių ūkyje, o Lazdijų rajono Veisiejų seniūnijoje - neužregistruotame 17-os kiaulių ūkyje, tačiau jos nebuvo deklaruotos.

Tarnybos direktorius Darius Remeika sakė, kad nelegaliai kiaules laikiusiam ūkininkui nebus atlyginti nuostoliai, be to, jam gali tekti sumokėti iki 350 eurų baudą.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Praėjusį savaitgalį maras nustatytas dar keturiuose ūkiuose: Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijoje (4 kiaulių ūkyje), Lazdijų rajono Noragėlių seniūnijoje (3 kiaulių) ir dviejuose ūkiuose Pasvalio rajono Krinčino seniūnijoje (2 ir 3 kiaulės).

Duomenys apie ligos plėtrą perduoti Europos Komisijai (EK), kuri artimiausiu metu spręs dėl griežčiausių apribojimų aplink užkrėstus ūkius.

Liepos viduryje maru užsikrėtė didelė ferma - viena iš keturių Jonavos rajono „Beržų komplekso" fermų, joje nugaišinta 23,4 tūkst. kiaulių.

Kiaulių maras Lietuvoje pradėjo plisti 2013 metų pabaigoje, užkrėstiems šernams migruojant iš Baltarusijos. 2014 metais liga išplito ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai