Kazlų Rūdoje – dar du AKM protrūkiai
2019-08-09

Vilnius. Kazlų Rūdos savivaldybėje nustatyti dar du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai nekomerciniuose ūkiuose, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Antanavo ir Kazlų Rūdos seniūnijų ūkiuose buvo laikoma po 1 kiaulę savo reikmėms. Vienu atveju kiaulių laikytojas, pastebėjęs, kad kiaulė neėda, informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė mėginį. Atlikus laboratorinius tyrimus, įtarimai pasitvirtino – kiaulei patvirtinta AKM diagnozė.

Kitame kaime ūkininkas paskerdė savo penimą kiaulę. Skerdenos mėginiai, vykdant AKM stebėsenos programą, buvo ištirti dėl AKM ir patvirtinta ši diagnozė.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis įspėja įspėti kiaulių laikytojus, kad AKM virusas ilgai išlieka užkrėstoje teritorijoje, todėl virusą į ūkį atsinešti galima iš aplinkinių laukų ar miško, grybaujant uogaujant, dirbant žemės ūkio darbus.

„Vadovaujantis biologinio saugumo nurodymais, kiaules šerti reikia tik termiškai apdorotu pašaru ir griežtai drausti pašaliniams asmenims eiti į tvartus, tuo siekiant išvengti galimo viruso pernešimo iš užkrėstos aplinkos. Nagrinėjant priežastis, kaip AKM virusas galėjo patekti į užkrėstus ūkius, nė vienu atveju nenustatyta, kad virusą į kiaulių laikymo vietą galėjo įnešti užkrėstas šernas. Didžiausia tikimybė, kad tai padarė patys kiaulių savininkai, nepaisydami biologinio saugumo reikalavimų. Kiekvienas kiaulių laikytojas, visų pirma, pats atsako už savo laikomų gyvulių apsaugą“, – pabrėžia M. Masiulis.

Iš viso nuo metų pradžios Lietuvoje jau užregistruota 15 AKM židinių kiaulių laikymo vietose, 7 iš jų – Kazlų Rūdos savivaldybėje.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai