Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Dėl šiurkščių pažeidimų sustabdyta mėsos perdirbimo įmonės veikla

Kaunas. Per patikrinimą radus daug šiurkščių maisto saugos pažeidimų, sustabdyta mėsos perdirbimo įmonės UAB „Skaistės mėsa“ veikla.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad Kauno regione veikianti įmonė nesilaikė maisto saugos ir higienos reikalavimų, nešalino ankstesnių pažeidimų.

Po veterinarijos inspektorių neplaninio patikrinimo šiai įmonei teks sunaikinti beveik 710 kg jos patalpose rastų neaiškios kilmės, akivaizdžiai sugedusių ir pasenusių mėsos gaminių.

Bioversija 2024 07 09 m7

VMVT teigimu, įmonės darbuotojai gamindami ir tiekdami rinkai mėsos gaminius visiškai ignoravo maisto ir žaliavų saugą, nesirūpino gamybos patalpų bei įrangos, su maistu besiliečiančių paviršių švara. Jie rasti pasidengę pelėsiu, įsisenėjusiomis apnašomis, susikaupusiais nešvarumais, paveikti korozijos (rūdžių).

Gamybos patalpose laikyti nešvarūs statybos ir santechnikos įrankiai, dalyje kriauklių neveikė kanalizacija, dėžės su mėsos gaminiais sudėtos šalia perpildytų šiukšliadėžių. Prieskoniai laikyti nešvariose ir nesandariose pakuotėse, paveikti drėgmės.

Šioje mėsos perdirbimo įmonėje VMVT nustatė ir kitų pažeidimų: neužtikrinta su maistu dirbančių asmenų higiena (nešvarūs darbo rūbai, avalynė), tvarkant maistą neišvengta kryžminės taršos (nesupakuota šviežia paukštiena, kiauliena laikyta greta jau pagamintos produkcijos, kartu su gaminių pakavimui skirtomis medžiagomis atvirose pakuotėse sudėtos kiaulių žarnos).

Visoms maistą tvarkančioms įmonėms privalomi savikontrolės tyrimai atlikti nereguliariai, neužtikrintas ir produktų atsekamumas, nevykdyta žaliavų priėmimo kontrolė.

UAB „Skaistės mėsa“ į VMVT inspektorių akiratį patenka nebe pirmą kartą. Įmonei taikytos sankcijos 2020 m. ir 2021 m. birželį, po atliktų patikrinimų ir nustačius pažeidimų, įmonės atsakingiems asmenims skirtos piniginės baudos. Taip pat po patikrinimo birželio mėnesį jai uždrausta pardavinėti kai kuriuos gaminius.

Parengta: pagal VMVT inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos