Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Dėl karščių laikinai ribojimas gyvūnų vežimas per Vengriją
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius / Budapeštas. Dėl artimiausiomis dienomis prognozuojamų didelių karščių uždaromas kontrolės postas Vengrijoje vykstant link Turkijos per Bulgariją, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Draudimas galioja vežant gyvus atrajotojus tiek tranzitu, tiek kaip į galutinį kelionės tikslą.  

Šiuo laikotarpiu kroviniai iš kitų valstybių narių, atvykę į Vengrijos kontrolės postus, taip pat nebus leidžiami tęsti kelionės link Turkijos per Bulgariją, nebent transporto priemonė aprūpinta oro kondicionavimo sistema, galinčia aktyviai vėsinti.  

Bioversija 2024 07 09 m7

VMVT rekomenduoja sumažinti gyvūnų transportavimą ilgų kelionių metu vasarą ir apsvarstyti galimybę transportuoti gyvūnus vėsesniu laikotarpiu, pvz., nuo 20 val. iki 10 val.

Tarnyba kiek anksčiau augintojus ir vežėjus yra perspėjusi negabenti gyvūnų, kai aplinkos temperatūra maršruto metu gali pasiekti 30 °C. Taip pat priminta, kad esant šiek tiek žemesnei temperatūrai vis tiek būtina planuoti keliones su gyvūnais labai atsakingai.

Oro temperatūrai esant aukštesnei nei 25 °C būtina:

  • Vertinti orų prognozes visos numatomos kelionės maršrutu – nuo išsiuntimo iki paskirties vietos. Jei bet kuriame kelionės etape numatoma 30 °C ar aukštesnė temperatūra, bendradarbiaujant su ūkio subjektais siūlyti perplanuoti kelionės maršruto laiką, datą ir pan.
  • Transporto priemonėje gyvūnus laikyti kuo mažesniu tankiu bei pasirūpinti, kad kelionės metu nepritrūktų vandens.
  • Gyvūnų vežimą, įskaitant trumpas keliones, planuoti ir vykdyti nakties metu, taip išvengiant dienos karščių.
  • Vežėjai, gabenantys ūkinius gyvūnus ir arklius ilgesniais nei 9 val. trukmės maršrutais į Europos Sąjungos valstybes ar kitas šalis, turi užtikrinti pakankamą ventiliaciją ir temperatūros stebėseną.
  • Būtina numatyti veiksmus kaip bus elgiamasi atsitikus nenumatytiems ar net ekstremaliems atvejams (pvz., kelio darbai, spūstys kelyje, kt.).
  • Stojant pagirdyti gyvūnus, reikia pasirūpinti, kad visos ventiliacijos angos būtų atidarytos, o transporto priemonę vėjo kryptimi reikia statyti taip, kad oras transporto priemonės viduje cirkuliuotų maksimaliai.
Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos