Danai stato tvorą nuo afrikinio kiaulių maro
2019-01-29
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kopenhaga. Danija pradėjo statyti 70 kilometrų ilgio tvorą pasienyje su Vokietija, kad apsisaugotų nuo afrikinio kiaulių maro viruso, keliančio pavojų svarbiam šalies kiaulininkystės sektoriui.

Iki 1,5 metro aukštį siekiančios tvoros statyba prasidėjo pirmadienį Padborge, esančiame už 220 kilometrų į pietvakarius nuo Kopenhagos. Tokiu būdu siekiama Danijos namines kiaules apsaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso, kurį perneša iš Vokietijos migruojantys šernai.

Tvoros statybai Danijos įstatymų leidėjai pritarė praėjusį birželį, vyriausybei perspėjus, kad Danijos kiaulienos eksportas į Europos Sąjungai nepriklausančias valstybes – kurio vertė kasmet siekia 11 mlrd. kronų (1,4 mlrd. eurų) – gali nukentėti dėl afrikinio kiaulių maro. 2016 metais viso Danijos kiaulienos eksporto vertė siekė maždaug 30 mlrd. kronų (3,99 mlrd. eurų).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Kritikai sako, kad 30 mln. kronų (maždaug 11 mln. eurų) kainuosianti tvora turės neigiamos įtakos laukiniams gyvūnams ir tėra simbolinis iš esmės neegzistuojančios problemos sprendimas. Danijos pareigūnai pripažįsta, kad laukiniai žvėrys galės pereiti pro tvorą tose vietose, kuriose ją kerta keliai, greitkeliai ir geležinkeliai.

Europos statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, ES šalyse yra laikoma maždaug 150 mln. kiaulių, iš jų 40 proc. – Ispanijoje ir Vokietijoje. Taip pat daug šių gyvulių yra auginama Prancūzijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Lenkijoje.

Danija yra vienintelė ES valstybė, kurioje kiaulių skaičius viršija gyventojų skaičių. Kiekvienam 100 šalies gyventojų tenka 215 kiaulių.

AP-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai