Rovaltra-mobili 22 01 06
Veterinarija
„Beržų komplekse“ dėl maro bus nugaišinta 23 tūkst. kiaulių

Vilnius. Jonavos rajono kiaulių auginimo įmonės „Beržų kompleksas" fermoje patvirtintas afrikinis kiaulių maras. Dėl to bus sunaikinta 23,4 tūkst. šioje fermoje esančių kiaulių. Tai jau antras kartas, kai Lietuvoje nuo šios ligos nukenčia didelis kiaulių kompleksas.

„Ryte gavau žinutę, kad mėginiai yra teigiami, tai pagrindas pradėti gaišinimo darbus", - sakė valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas. Pasak jo, per keletą savaičių iš viso bus nugaišinta apie 23,4 tūkst. kiaulių. Jis tikino negalintis pasakyti, kokio dydžio nuostolių patirs bendrovė, tačiau jie bus milžiniški.

Pasak Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovo Algio Baravyko, įmonė patirs apie 4-5 mln. eurų nuostolių. „Vien gyvulių, kurie bus naikinami, kaina yra apie 2 mln. eurų. Bendrai paėmus visus gyvulius komplekso fermose, tai gyvulių kaina siektų 3,3 mln. eurų. Dar reikėtų suskaičiuoti pašarų atsargas, medikamentus ir sunaikinimo išlaidas, tai nuostolis gali pasiekti 4-5 mln. eurų. Suma priklausys nuo scenarijaus - jei tik vieną padalinį naikins, tai suma bus 4 mln. eurų", - sakė A. Baravykas.

Bioversija 22 01 12

Anot jo, net neradus viruso kitose fermose, įmonė patirs nuostolių, nes kurį laiką negalės parduoti kiaulių. „Kiti padaliniai mažiausiai 40 dienų negalės realizuoti savo produkcijos. Gyvuliai perauga ir tampa nebepatrauklūs pirkėjams. Juos reikės parduoti už mažesnę kainą nei jų savikaina", - sakė asociacijos vadovas.

Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo V. Paulausko, kompleksas anksčiau nukentėjo nuo klasikinio kiaulių maro, tad jau buvo pritaikęs reikiamus biosaugos reikalavimus. V. Paulauskas spėja, kad šį kartą užkratas pateko dėl žmogiškosios klaidos.

„Žmogiškasis faktorius, greičiausiai, čia suveikė, bet pats virusas oru neskrenda, jis kažkokiu būdu turėjo patekti. Manyčiau žmogiškoji klaida", - teigė jis.

Virusas rastas vienoje iš keturių „Beržų komplekso" fermų. Likusiose trijose fermose tyrimai dar bus atliekami, tačiau pranešimų apie kiaulių gaišimus jose veterinarai neturi.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip planuojate pavasarį sumažinti brangių mineralinių trąšų išlaidas?
Visos apklausos