


Kanbera. Nepaisant griežtų epizootinių ir veterinarinių priemonių, Australijai nepavyko apsisaugoti nuo paukščių gripo viruso. Patogenas sparčiai plinta po ūkius, nešdamas milijoninius nuostolius.
Padėtis pablogėjo po protrūkio vištų dedeklių ūkyje Naujajame Pietų Velse. Vėliau virusas išplito į greta esančią Viktorijos valstiją ir Kanberą. Kaip praneša „Otago Daily Times“, aptikta labai patogeniška atmaina H7N3, kuri nustatyta jau 11-oje paukštynų.
Daugelyje ūkių dedeklės laikomos klasikiniuose narvuose, kas palengvina viruso plitimą. Siekiant sustabdyti paukščių gripo veržimasi į šalį bei apsaugoti laukinę fauną, nustatytos karantino zonos, ribojančios paukščių ir įrangos gabenimą. Taip pat bus paskersta daugiau kaip milijonas vištų ir ančių.
Kadangi Viktorijos valstija yra trečia pagal dydį Australijos kiaušinių gamintoja, pasiūla kasdien sumažėjo apie 450 tūkst. vnt. Vartotojai buvo įspėti apie galimą kiaušinių trūkumą prekybos vietose. Kai kuriose parduotuvėse apribotas kiaušinių kiekis vienam pirkėjui ir leidžiama įsigyti tik dvi dėžutes.
Mirčių skaičius nuo dabartinio paukščių gripo protrūkio yra daugiau kaip dvigubai didesnis, palyginti su paskutiniu incidentu 2020 metais, kuomet gaišo ar buvo sunaikinta 400 tūkst. paukščių, tame tarpe, emu, kalakutų, vištų, skelbia Australijos naujienų agentūra „ABC News“.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Palengvintos paramos sąlygos biosaugos priemonėms
2025-04-15 -
Norėdami išvengti gyvulių ligų, pirmiausia jų laikytojai turi pakeisti mąstymą
2025-04-01 -
Snukio ir nagų liga pateko į Slovakiją
2025-03-24
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)