Afrikinio kiaulių maro protrūkis Kauno rajone
2019-09-16
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kauno r., Vilkijos seniūnijoje, užfiksuotas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis, penktadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ūkis, kuriame savo reikmėms laikytos dvi kiaulės, buvo neregistruotas, auginami gyvuliai nedeklaruoti.

Kiaulėms susirgus, jų savininkas apie tai informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė kiaulių kraujo mėginius bei informavo VMVT.

Linas agro mob 21 04 01

Specialistų teigimu, dėl savo neatsakingumo labiausiai nukentės pats kiaulių laikytojas, nes jei gyvuliai nedeklaruoti, kompensacija už jų sunaikinimą, ūkio valymą ir dezinfekavimą, pašarų ir kito užkrėsto turto naikinimą nemokama. Laikytojo taip pat laukia administracinė nuobauda už teisės aktų nevykdymą, dėl šio protrūkio nukentės ir kaimyniniai ūkiai.

Be to, Europos Komisijos sprendimu, bus išplėsta 3 zona, kurioje galioja patys griežčiausi gyvų kiaulių judėjimo reikalavimai, bus taikomi įvairūs apribojimai visiems kiaulių laikytojams. Kiaulių judėjimas tokiais atvejais leidžiamas tik Lietuvos teritorijoje ir tik iš visus biologinio saugumo reikalavimus įgyvendinusių ūkių, o prekiauti kiauliena ir jos produktais galima tik vietinėje rinkoje. Gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų eksportas į ES bei trečiąsias šalis iš 3 zonos draudžiamas.

Veterinarijos specialistai ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių siekdami užkirsti kelią AKM plisti iš ligos židinio.

Nuo šių metų pradžios tai – 16-as AKM židinys kiaulių laikymo vietoje.

VMVT, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai