Nelaimingi atsitikimai žemės ūkyje – jų vis daugėja!
2021-07-28
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius / Šakiai. Pastaruoju metu sparčiai augant nelaimingų atsitikimų darbe, ypač žemės ūkyje, skaičiui, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ragina darbdavius atidžiai prižiūrėti, kaip laikomasi saugos reikalavimų.

Vienas iš paskutinių itin skaudžių įvykių - liepos 26 d. Šakių rajono žemės ūkio bendrovėje. Ten, atlikdami srutų rezervuaro siurblio remontą, žuvo trys žmonės. Nelaimę tiria VDI sudaryta komisija, dėl darbuotojų žūties taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Liepos pradžioje pranešta apie technikos mirtinai traumuotą Alytaus r. ūkio pagalbinį darbininką. Kitame ūkyje darbuotojas žuvo įkritęs į neveikiantį pašaro dalytuvą. Dar vieno ūkininko darbuotojas gegužės pabaigoje nukrito nuo vandens cisternos laiptelių ant betoninių dirbtuvių grindų ir dėl patirtos galvos traumos vėliau mirė.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Kaip praneša VDI, nelaimingų atsitikimų darbe skaičius sparčiai auga. Šių metų pirmą pusmetį nelaimingų atsitikimų darbe, ypač žemės ūkyje, yra gerokai daugiau negu tuo pačiu laiku pernai.

Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus teigimu, tikėtina, kad po ilgo karantino į darbo grįžtantys darbuotojai yra praradę įgūdžius, tad darbdaviai turėtų dar kartą priminti taisykles, patikrinti ar visi yra aprūpinti reikalingomis saugos priemonėmis.

„Deja, suintensyvėjus sezoniniams darbams, darbdaviai žemės ūkyje vis mažiau deda pastangų užtikrinant darbuotojų saugą ir sveikatą, o juk žemės ūkio veikla - tai ne tik javų, augalų, galvijų auginimas, tai - veikla, apimanti ir žemės ūkio technikos naudojimą bei priežiūrą, ir statybos remonto darbus,“ – teigia J. Gricius.

VDI išankstiniais duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį gauta 20 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė (5 iš jų - kelių eismo saugos taisyklių pažeidimai). Dar 66 atvejais buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

Per tą patį laikotarpį pernai fiksuota 15 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 55 pranešimai, kai buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

Tiriant šių metų nelaimingų atsitikimų priežastis nustatyta, kad didžiąją dalį jų lėmė neįgyvendinti saugos reikalavimai, nepakankama darbuotojų saugos ir sveikatos vidinė kontrolė, netinkamas darbų organizavimas. Beveik ketvirtadalis nelaimingų atsitikimų darbe įvyko, kai saugaus darbo instrukcijų nesilaikė patys darbuotojai.

MŪ, VDI inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai