Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Gyvenimas toks...
Žali kryžiai – jau ir Lietuvos ūkininkų laukuose!

Kaunas. Lapkričio 7 d. susirinkęs žemdirbių protesto akcijos organizacinis štabas sudėliojo protesto akcijos planą ir preliminarias datas. Nuspręsta, kad žemdirbių akcija vyktų etapais. Pirmas etapas - „Žalieji kryžiai“.

Šiandien, lapkričio 8 d. prasidėjo akcija - „Žalieji kryžiai“. Pirmieji tylaus žemdirbių protesto prieš nebepakeliamas sąlygas žemės ūkiui ženklai jau atsirado Kėdainių, Kauno rajonuose, prie didžiųjų automagistralių.

Lietuvos žemės ūkio tarybos bei Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas, Kėdainių rajono ūkininkas Aušrys Macijauskas portalui manoukis.lt sakė, kad iniciatyva taip atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į žemdirbius, į jų gyvenimą kilo iš pačių ūkininkų. Jie socialiniuose tinkluose aktyviai dalijosi šia idėja ir ragino visus bendraminčius prisidėti prie jos.

Bioversija 22 08 31

„Mums, žemdirbių protesto organizaciniam štabui, beliko tik palaikyti“, - sako A. Macijauskas, pridurdamas, kad tiek Lietuvos ūkininkų sąjunga, tiek ir asociacijos, vienijančios grūdų augintojus, pieno gamintojus, ekologinius ūkius, daržininkus, palaiko tokią protesto idėją ir tarpusavyje ragina savo narius nelikti abejingiems.

LŪS savo paskyroje „Facebook“ rašo, jog „Žalieji kryžiai“ – tai tyli ir taiki akcija, per savaitę (idealu - per šį savaitgalį) turinti pasiekti masiškumą.

Kaip informuoja LŪS, šios akcijos metu žemės ūkio subjektai – ūkininkai, bendrovės stato savo dirbamoje žemėje žalius (būtinai žalius, sodrios žalios spalvos) kryžius prie kelių, kuriuose yra didžiausias judėjimas. Matmenys – turi būti aukšti, gerai matomi ir atkreipiantys dėmesys. Kad akcija pasiektų tikslą – kryžių reikia daug!

Pasak akcijos iniciatorių - tai žinutė, nešama visuomenei ir politikams, kad žemės ūkis tampa nebepakeliama našta, simbolizuojant sunaikintą kaimą ir naikinamą žemės ūkį.

LŪS socialiniuose tinkluose ragina visus aktyviai įsijungti į akciją ginant savo – ūkininko – profesijos vardą. Rajonų, kurie neturi intensyvių kelių ruožų, ūkininkai prašomi padėti artimiausių rajonų kolegoms, kurie tokių kelių turi.

Būkime pagaliau vieningi! – kviečia akcijos iniciatoriai.

Lietuvos ūkininkų pastatytas žalias kryžius Kėdainių rajone (A. Macijausko nuotr.)

Įdomu tai, kad žalius kryžius savo laukuose rugsėjo pabaigoje statė ir Vokietijos ūkininkai. Apie tai rašėme manoukis.lt portale. Vokiečiai žaliais kryžiais savo laukuose norėjo parodyti bendrą šalies žemės ūkio situaciją ir ateitį, kokios gali būti naujojo Vokietijoje siūlomo įstatymų, reglamentuojančių ir kai kuriuos ūkininkavimo aspektus, pasekmės.

Kokie bus tolesni Lietuvos žemdirbių protesto akcijos etapai, kol kas dar neskelbiama. Pasak A. Macijausko, kitą savaitę numatyta, kad protesto organizacinis štabas vėl susirinks į pasitarimą. „Žiūrėsime, kokie yra politikų veiksmai, ar jų nėra, kokia situacija. Pagal tai ir bus priimti sprendimai dėl tolesnių žemdirbių veiksmų“, - portalui manoukis.lt penktadienį sakė A. Macijauskas.

Primename, kad spalio 29-ąją Lietuvos žemės ūkio taryba surengė posėdį, o po to spaudos konferenciją, kurioje visuomenei išplatino žinią, jog lapkričio pabaigoje planuojama organizuoti visą Lietuvą apimančią protesto akciją. Taip būtų elgiamasi, jeigu Prezidentas, Seimas ir Vyriausybė neišgirs žemdirbių balso, reikalaujančios baigti šalies žemės ūkio naikinimą.  

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija