Žali kryžiai laukuose – vokiečių ūkininkų protesto ženklas
2019-09-25
Tinklaraštininko „Die Graswurzler“ nuotr.

Berlynas. Vokietijos ūkininkai kaip protesto ženklą prieš naujai priimtą federalinį įstatymų paketą savo laukuose nuo Flensburgo iki Miuncheno išstatė žalius kryžius.

Grupės nepriklausomų ūkininkų idėja tokiu būdu išreikšti savo požiūrį į naujausius agrarinės srities įstatymus Vokietijoje įgauna pagreitį. Ir kiti ūkininkai, statydami savo laukuose žalius kryžius, aktyviai dalyvauja šiame proteste. Be kita ko, jie nepalaiko valdžios sprendimo nuo 2023 metų pabaigos uždrausti Vokietijoje herbicidus su glifosato veikliąja medžiaga.

Žaliais kryžiais ūkininkai nori parodyti bendrą žemės ūkio situaciją ir ateitį – kokios gali būti naujojo įstatymų paketo pasekmės. „Tai, ko negali padaryti vienas žmogus, galima pasiekti kartu“, - teigia šio protesto sumanytojai.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šimtais nuotraukų ir video įrašų iš ūkių laukų su žaliais kryžiais dalijamasi socialiniuose tinkluose (pavyzdžiui, „Die Graswurzler“ paskyroje). Apie šią akciją rašo ir portalas topagrar.com.

„Kalbama ne tik apie agrarinius įstatymus, bet ir apie viską iš esmės: apie blogas nuotaikas žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuje“, - priduria akcijos organizatoriai.

Bavarijos ūkininkų asociacija (BBV) – aktyvi šios netikėtos viešos akcijos dalyvė. Asociacija teigia, kad kryžiai įspėja apie pernelyg didelę biurokratiją, dempingo kainas žemės ūkio ir maisto produktams, neteisingą prekybos politiką ir t.t.

Debatuose svarstant būsimą biudžetą Vokietijos žemės ūkio ministrei Julijai Kliokner (Julia Klöckner) teko išklausyti daug kritikos dėl agrarinio paketo. Tuokart posėdyje kai kurie politikai kritikavo siekį uždrausti glifosato veikliąją medžiagą bei kai kuriuos insekticidus. Esą pastarųjų atsisakymas gamtos draustiniuose būtų „paskutinė vinis miško karste“.  

MŪ inf.  

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai