Vyriausybė pritarė ŽŪM pavaldžios įstaigos pertvarkai
2018-10-11

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba bus reorganizuota prijungiant ją prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešime spaudai teigia, kad tokia pertvarka reikalinga siekiant mažinti biudžetinių įstaigų skaičių, optimizuoti jų veiklą ir sumažinti administracinę naštą, tenkančią žemdirbiams. Taip pat siekiama, kad pas gyvulių augintojus lankytųsi mažiau kontroliuojančių organizacijų.

Numatyta, kad gyvulių veislininkystės procesų kontrolę perims VMVT, o teisinį gyvulių veislininkystės priežiūros reglamentavimą vykdys Žemės ūkio ministerija. Planuojama, kad funkcijos bus perduotos nuo lapkričio 1 dienos

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Teigiama, kad Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos  turto, teisių bei pareigų perdavimas papildomų valstybės lėšų nepareikalaus, reorganizacijos išlaidoms bus panaudoti šios tarnybos 2018 m. veiklai numatyti valstybės biudžeto asignavimai.

ŽŪM duomenimis, spalio pradžioje Valstybinėje gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyboje dirbo 26 darbuotojai. Kontrolės funkcijų vykdymui į VMVT bus perkelta iki 20 etatų.

Tikslesni taupymo rodikliai bus nustatyti patvirtinus reorganizavimo sąlygas ir pakeitus VMVT nuostatus.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai