Teismui perduota pesticidų kontrabandos byla
2019-08-27

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė atskleidusi grupuotę, užsiėmusią pesticidų kontrabanda. Trys kaltinamieji stos prieš teismą, dar vienas jau yra nubaustas baudžiamuoju įsakymu.

Bylos duomenimis, keturi kauniečiai iš Kinijos per Jungtinę Karalystę į Lietuvą gabeno falsifikuotus „Basis“, „Granstaras“, „Glinas“, Cerone“, „Opus“, „Aktara“, „Akcetamiprid“ ir kitus pesticidus.

Neturėdami prekių ženklo savininkų – JAV, Vokietijos ir Šveicarijos įmonių ar jų įgaliotų atstovų Lietuvoje leidimo, panaudodami specialiai įgytą tarą, jie išpilstydavo chemikalus į pakuotes, neatitinkančias teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų.

RVAC 21 09 30

Pasak FNTT, pateikus pesticidų mėginius tyrimams, nustatyta, kad visi jie nėra originalūs, neturi su jais bendros kilmės, pakuotės ir ženklinimai neatitinka teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių specifikacijos.

Kaltinamieji Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės direktoriumi paskyrė nieko apie nusikaltimus nežinojusį asmenį. Lietuvoje jie taip pat buvo įkūrę kelias bendroves ir dalį jų dokumentų perdavė asocialiems asmenims, taip, FNTT teigimu, siekdami išvengti atsakomybės.

FNTT tyrėjai atliko 15 kratų įtariamųjų namuose, transporto priemonėse, įmonėse ir kitose vietose. 

Jie aptiko ir nelegaliai atvežtų prekių sandėliavimo vietą, kurioje rasta beveik tona birių ir beveik 2 tūkst. litrų skystų pesticidų, jų fasavimui specialiai pritaikytos taros, etikečių.

Rastų augalų apsaugos produktų vertė pagal teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių vertę – beveik 660 tūkst. eurų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai