Švedijoje – perspėjimas gyvūnų teisių gynėjams
2019-04-04
Didžioji dalis nusikaltimų siejami su organizacija „Gyvūnų frontas“, kuriai vadovauja Rikis Klinsmaisteris (Richii Klinsmeister), jau kalėjęs už vandalizmą prieš kailininkystės verslu užsiimančias įmones.

Stokholmas. Švedijos Teisingumo ministras Morgan Johansson pasiūlė sugriežtinti teisės aktus dėl įsilaužimų ir demonstracijų prie gyvūnų fermų, aprūpinti policiją geresne įranga, padėsiančia susekti nusikalstamas gyvūnų teisių aktyvistų veikas. 

Apie šią iniciatyvą pranešta po „Göteborg Posten“ paviešinto tyrimo, kuris atskleidė, kaip gyvūnų gynėjai ilgą laiką sistemingai persekiojo ūkininkus.

„Mes negalime toleruoti ūkininkų persekiojimų, dėl kurių kai kurie net pasirengę pasitraukti iš verslo. Ūkininkams turi būti sudarytos sąlygos normaliai dirbti, nesibaiminant dėl pavojaus sau, savo turtui ar kitų grėsmių“, – kalbėjo ministras Švedijos parlamente.

RVAC 21 09 30

Žurnalistinis tyrimas atskleidė mažiausiai 200 nusikaltimų prieš švedų ūkininkus, siejamų su gyvūnų teisių „gynimu“, įvykdytų per pastaruosius trejus metus. Pastaruoju metu jie tapo dažnesni. Daugiausia tai – padegimai, įsilaužimai ir grasinimai mirtimi ne tik ūkininkams, bet ir jų vaikams. 

Didžioji dalis nusikaltimų siejami su organizacija „Gyvūnų frontas“. Jai vadovauja 37 metų Rikis Klinsmaisteris (Richii Klinsmeister), jau kalėjęs už vandalizmą prieš kailininkystės verslu užsiimančias įmones.

Panašios tendencijos pastebimos ir arčiau mūsų. Prieš dvejus metus Latvijoje už gyvūnų teises pasisakantys asmenys įsilaužė į audinių fermą ir paleidinėjo gyvūnus iš narvų. Rezultatas – šimtai žuvusių jauniklių.

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija pažymi, kad mūsų šalyje aktyviausiai veikianti jokių gyvūnų laikymui fermose nepritarianti VšĮ „Tušti narvai“ jau kelerius metus kovoja prieš ūkininkus, platindama vaizdo įrašus, naktimis filmuotus įsilaužus į fermas ir, tikėtina, gąsdindami bei provokuodami gyvūnus kovoti tarpusavyje.

Po filmavimų praėjus mėnesiui ar keliems įrašai paprastai pateikiami žiniasklaidai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). VMVT inspektoriai iškart po filmuotos medžiagos paviešinimo jau kelerius metus atlieka patikrinimus, tačiau tokių vaizdų, kokie matomi filmuotoje medžiagoje, dar nėra radę.

Pernai dėl šių veiksmų kailinių žvėrelių augintojai jau ėmėsi teisinių veiksmų, o paukščių ir kiaulių augintojai viešai pasisakė prieš nuolatinius nepagrįstus kaltinimus ūkininkams ir veganiškos pasaulėžiūros propagavimą negarbingais metodais.  

Metų pradžioje „Tušti narvai” kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl neva neišsamių VMVT atsakymų į jų skundus dėl kailinių žvėrelių gerovės fermose. Teismas atmetė „Tušti narvai“ skundą kaip nepagrįstą ir pateikė išvadą, kad ši organizacija imituoja rūpestį gyvūnų gerove, nes tik laiku pateikta filmuota medžiaga padėtų dirbti valstybės institucijoms, sakoma Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pranešime spaudai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai