Siūlo naudotis palydovinių duomenų informacija
2019-07-31

Vilnius. Ūkininkams susiduriant su vis didesniais klimato kaitos iššūkiais, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) siūlo naudotis naujausių palydovinių duomenų informacija ir sprendimus ūkyje priimti atsižvelgiant į besikeičiančias ūkininkavimo sąlygas.

NMA praneša, kad nuo šiol ūkininkai mobiliojoje programėlėje „NMA agro“ gali matyti savo deklaruotų laukų augmenijos sodrumo, augalų streso, natūralius bei infraraudono spektro duomenis. Remiantis šiais duomenimis gali būti sudaromi tikslesni tręšimo ir laistymo planai, tiksliau prognozuojamas būsimas derliaus kiekis bei jo kokybė, įrodoma vykdoma žemės ūkio veikla arba force majeure aplinkybės.

Teigiama, kad tokiu būdu ne tik žengtas dar vienas žingsnis link Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo (monitoringo) sistemos, kuri ateityje leis NMA atsisakyti patikrų vietoje, sukūrimo, bet ir įgyvendinamas siekis atverti kuo daugiau valstybinių institucijų turimų duomenų visuomenei bei verslui, kas leistų didinti paramos administravimo skaidrumą bei skatintų verslą kurti naujas paslaugas ūkininkams.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Palydoviniai vaizdai atnaujinami kiekvieną mėnesį ir pateikiami nemokamai. Šiuo metu ūkininkai gali stebėti birželio pabaigoje buvusią situaciją laukuose. Pvz., raudona ir ruda spalvos rodo blogą augmenijos būklę arba tai, kad augmenijos nėra (pvz., išnyko dėl sausros), šviesiai žalia reiškia gerą, o tamsiai žalia – labai gerą augmenijos būklę.

Taip pat programėlės pagalba ūkininkai gali informuoti NMA apie augalų įterpimą į dirvą žaliajame pūdyme, juodojo pūdymo apsėjimą, sutvarkytus paramai buvusius netinkamus plotus, atkurtą daugiametę pievą, šieno, žaliosios masės išvežimą iš lauko, šieno presavimą ar sudėjimą į kūgius, taip pat siųsti nuotraukas apie sausros padarinius ūkiuose.

NMA, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai