Prancūzijos mėsininkai prašo apsaugos nuo veganų
2018-07-02

Paryžius. Prancūzijos mėsininkų federacija šalies vyriausybės prašo jos nariams skirti policijos apsaugą nuo veganų ir jų „fizinių, žodinių bei moralinių“ išpuolių, praneša BBC, cituojanti federacijos vadovo parašytą atvirą laišką.

Mėsininkai konkrečiai prašo, kad įsikištų vidaus reikalų ministras Gerardas Collombas (Žeraras Kolomas).

Laiške tvirtinama, kad agresyviai nusiteikę veganai stengiasi pasėti baimę ir sunaikinti mėsos vartojimo, kuris yra Prancūzijos kultūros dalis, šaką. Jie apmėto mėsos parduotuves akmenimis ir apipila jų vitrinas kraują imituojančiu raudonu skysčiu, piešia grafičius ir pasitelkia kitas vandalizmo formas, kad propaguotų savo filosofiją, laiške nurodė Jeanas Francois Guihardas (Žanas Fransua Gijaras), vadovaujantis Prancūzijos mėsininkų ir maisto tiekėjų federacijai.

KWS 21 07 01 mob

Veganai „absoliučiai daugumai žmonių nori įpiršti savo gyvenimo būdą ar net savo ideologiją“, parašė J. F. Guihardas, savo laiške pasisakęs maždaug 18 tūkst. Prancūzijos mėsininkų vardu.

Prancūzijoje vegetarai ir veganai sudaro tik nedidelę gyventojų dalį: 2016 metais atlikta apklausa parodė, kad mėsos nevartoja maždaug 3 proc. prancūzų.

Kovo mėnesį buvo sulaikyta prancūzų aktyvistė veganė Myriam-Serge Jouglet (Miriam-Serž Žuglet), socialiniame tinkle „Facebook“ parašiusi, kad per teroristų išpuolį Trebo mieste žuvusio mėsininko Christiano Medveso (Kristiano Medveso) mirtis buvo teisinga.

„Ir ką? Jus šokiruoja, kad žudiką nužudo teroristai? O manęs tai nestebina. Nejaučiu jokios užuojautos. Tai yra teisingumas“, – parašė ji.

BNS  inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai