Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Gyvenimas toks...
Po kandidatų į ŽŪR pirmininkus debatų – dviprasmiški atgarsiai

Kaunas. Kandidatai į Žemės ūkio rūmų pirmininkus vasario 21 d. buvo pakviesti dalyvauti debatuose ir pristatyti savo programas. Po debatų kandidatai piktinosi nesudarytomis vienodomis galimybėmis pasisakyti ir klausimais apie ŽŪR istoriją, o debatų organizatoriai pareiškė, kad kai kurie pretendentai diskusijai nebuvo pasirengę.   

Kaip jau rašėme, vasario 27 dieną vyksiančio suvažiavimo metu į organizacijos pirmininkus pretenduos Robertas Amšiejus, Ignas Jankauskas, Vytenis Neverdauskas ir Arūnas Svitojus. Iš jų į debatus neatvyko tik I. Jankauskas.  

„Kaip vertinu debatus? Nebuvo jokių debatų, ne taip jie rengiami, – dalijosi nuomone Robertas Amšiejus. –  Dabar surengtas istorinių žinių patikrinimas. Manęs paklausė, kada ŽŪR įkurti. Ar teisingai atsakęs į šį klausimą asmuo jau gali tapti ŽŪR pirmininku? Arba klausia, ar mokame anglų kalbą. Atsakau, kad moku. Viskas, daugiau jokio patikrinimo. Nemaniau, kad taip lengva kandidatuoti į ŽŪR pirmininkus.“

Bioversija 22 08 31

„Mano manymu, atranka turėtų būti rimtesnė. Iš pradžių reikėtų nustatyti tam tikrus kriterijus, paskui atlikti kvalifikacijos, žinių testus ir tik tuomet leisti visiems balsuoto už kandidatus", - sakė R. Amšiejus.

Jis teigė esąs įsitikinęs, kad ŽŪR pirmininku taps A. Svitojus. „Jei būtų lažybos, galėčiau už jį statyti ir būčiau visiškai tikras, kad laimėsiu lažybas. Iš tiesų man nesvarbu, kas laimės. Svarbu, kad ŽŪR pradėtų dirbti, atstovautų žemdirbių interesams", - kalbėjo R. Amšiejus.

„Lokalaus pobūdžio cirkelis", - sakė Vytenis Neverdauskas, paklaustas, kaip vertina debatus. Anot jo, buvo užduodami nereikšmingi klausimai, tačiau nebuvo klausiama, kaip kandidatai ketina išvesti ŽŪR iš krizės, kokias mato bėdas.

„Manęs pirmuoju klausimu klausė, ar žinau, kokia yra paskutinė naujiena ŽŪR portale", - stebėjosi V. Neverdauskas.

Arūnas Svitojus teigė turėjęs galimybę pristatyti savo programą. „Tiesa, laiko buvo per mažai, ne visi norintys turėjo galimybę užduoti klausimus. Džiugina tai, kad ir į debatus atėjo žemdirbių atstovų, ir internetu tiesiogiai diskusiją stebėjo 1300 žmonių", - sakė jis.

A. Svitojus nenorėjo vertinti kitų kandidatų pasirengimo debatams. „Tai būtų nesolidu. Aš iš kitų kandidatų stengiausi pasisemti naudingų dalykų. Manau, kad visi kandidatai esame lygūs, o mus vertins žemdirbiai, asociacijų atstovai. Man patiko, kad Rūmuose mačiau švytinčių veidų, žmonių, kurie eina teisinga linkme. Svarbu, kad laimėjęs kandidatas sugebėtų suvienyti žemdirbius ir atstovauti jų interesams", - sakė A. Svitojus.

Ignas Jankauskas į debatus neatvyko, nes tą pačią dieną turėjo dalyvauti svarbiame profesinės veiklos susitikime. „Tačiau girdėjau per „Facebook" transliuotą diskusiją. Nežinau, ar tai galima vadinti debatais, nes jų metu visiems turėtų būti užduodami vienodi klausimai, o taip nebuvo. Iš esmės būčiau pasisakęs gana panašiai kaip R. Amšiejus. Kitų kandidatų pasisakymų net nenorėčiau vertinti", - sakė I. Jankauskas.

Debatus vedusi ŽŪR Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė mano, kad kai kurie kandidatai nebuvo rimtai pasirengę debatams.

„Pasigedome konkretesnių atsakymų. Pateikiu klausimus iš jų programų, o man priekaištauja, ką aš prisirašiusi. Manau, kad kandidatai turėtų gerai žinoti, kaip įgyvendinti skelbiamą programą.

Tačiau jie net nežino, kada įkurti ŽŪR. Manau, kad tokius dalykus, kurie lengvai randami mūsų svetainėje, kandidatai privalo žinoti. Arba nežino, kas parašyta ŽŪR statute. Galbūt jis ydingas, kaip sakė vienas kandidatas, bet jis yra, koks yra, ir kandidatai turėtų jį žinoti", - mano S. Kisielienė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos