Permainos mėsinių galvijų augintojų asociacijoje
2018-01-24

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) direktorės pareigas paliko Vilma Živatkauskienė. Patyrusi gyvulininkystės specialistė, asociacijos direktore dirbusi dvejus metus, sprendimą išeiti motyvavo sveikatos problemomis.

Tačiau vieša paslaptis, kad tarp kai kurių pernai išrinktos naujos LMGAGA tarybos narių ir asociacijos direktorės būta nesutarimų. V. Živatkauskienė to nekomentavo. Jos pareigas laikinai perėmęs LMGAGA tarybos narys Mindaugas Kinderis nuo komentarų taip pat susilaikė. Regis, nuomonių skirtumų būta ir tarp pačių tarybos narių, dėl ko netrukus po rinkimų iš tarybos pasitraukė žinomas ūkininkas Vidmantas Buivydas. O tarybos prezidento nebuvo daugiau kaip pusmetį - iki pat 2017 m. lapkričio, kai pagaliau LMGAGA tarybos prezidentu buvo išrinktas Vygantas Šližys.

Neilgu V. Živatkauskienės darbo asociacijoje laikotarpiu pradėtos rengti specializuotos mėsinių galvijų parodos, sulaukusios didelio susidomėjimo, išleisti specialūs leidiniai mėsinių galvijų augintojams. Pradėtas skaičiuoti mėsinių galvijų kraujo laipsnis, siekiant teisingo įrašo apie veislę gyvulio pase; taip pat viešoje erdvėje nuskambėjo V. Živatkauskienės pastangos, kovojant dėl  BŽŪP tiesioginių išmokų schemos susietosios paramos; asociacijos vardu ji teikė nemažai pasiūlymų dėl 2014-2020 m. KPP priemonės „Ekologinis ūkininkavimas" įgyvendinimo taisyklių, liečiančių mėsinių galvijų augintojus, pakeitimų ir kt. Daug dėmesio V. Živatkauskienė skyrė asociacijos narių tarpusavio santykiams, vienybei, todėl pradėti rengti augintojų sąskrydžiai.

RVAC 21 09 30

LMGAGA - jauna, auganti organizacija ir galvijų, ir ūkių skaičiumi, jos balsas vis labiau girdimas. Tarp asociacijos narių nemažai verslo atstovų, kurie yra labai energingi, veiklūs ir itin imlūs naujovėms. Neatsitiktinai vienas jų, LMGAGA tarybos narys Robertas Amšiejus netgi nutarė kandidatuoti į Žemės ūkio rūmų pirmininkus.  

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai