Pardavęs pievagrybių verslą Rusijoje ir Lenkijoje, supirks investicijų bendrovės akcijas
2016-12-19

Vilnius. Verslininko Kęstučio Juščiaus valdoma „Baltic Champs Group" susitarė su didžiaisiais „Auga Group" akcininkais dėl jos akcijų pardavimo. Atsiskaityti už „Auga Group" akcijas, įsigyjamas iš Gedimino Žiemelio ir kitų akcininkų, K. Juščius ketina pardavęs pievagrybių verslą Rusijoje ir Lenkijoje.

K. Juščius BNS teigė, kad pasirašytais susitarimais keičiama atsiskaitymo už akcijas struktūra - akcijos bus įsigyjamos ne tiesiogiai, o per specialiai tam sukurtas bendroves. Anot jo, kitokia atsiskaitymo už akcijas tvarka leis sandorius užbaigti kuo greičiau, už jas bus galima sumokėti mažiau nei pagal ankstesnį susitarimą.

„Skirtumas tas, kad anksčiau buvo dvi kainos - įsigyjant iki šių metų lapkričio ir įsigyjant iki kitų metų lapkričio. Kad 2017 metų lapkritį iškart nebūtų didelė kaina, dabar pakeitimai tokie, kad akcijų kaina skaičiuojama tik nuo 2016 metų pabaigos su 15 proc. metinėmis palūkanomis iki tada, kai bus atsiskaitoma už akcijas. (...) Akcijos bus perkamos per naujai įsteigtas specialios paskirties įmones. Tokia struktūra yra patogesnė, nes įsigytus paketus po to galima lengviau pardavinėti. Tai labiau susiję su Lenkijos rinka", - BNS aiškino K. Juščius.

Linas agro mob 21 06 04

Atsiskaityti už „Auga Group" akcijas, įsigyjamas iš Gedimino Žiemelio ir kitų akcininkų, K.Juščius ketina pardavęs pievagrybių verslą Rusijoje ir Lenkijoje. Rugsėjį verslininkas teigė, kad atsiskaitymas su akcijų pardavėjais priklausys nuo Maskvos apskrityje esančios Kaširos miesto pievagrybių auginimo įmonės Nacionalinė grybų kompanija („NGK Kašira") ir Lenkijos komposto gamybos bendrovės „Mycela" pardavimo.

Kipro bendrovės „Vretola Holdings Limited" (parduoda 14,7 proc. akcijų) valdytos akcijos bus perleistos bendrovei „Valgertas", Kipro „Harberin Enterprises Limited" (1,1 proc.) - bendrovei „Milguva", Kipro „Volemer Holdings Limited" (15,2 proc.) - bendrovei „Velmatas", D. Savičiaus (0,4 proc.), M. Žutauto (0,2 proc.) ir V. Bagavičiaus (0,3 proc.) - bendrovei „Senandra". Didinant minėtų įmonių įstatinį kapitalą, „Auga Group" akcijos vertė nustatyta 0,45 euro.

Pardavėjams perleidus akcijas, „Baltic Champs Group" įsigis 4 įmonių („Valgerto", „Milguvos", „Velmato" ir „Senandros") akcijas.

Spalio viduryje kontrolinį 51,56 proc. „Auga Group" akcijų paketą valdė bendrovė „Baltic Champs Group", 15,89 proc. - „Volemer Holdings", 14,68 proc. - „Vretola Holdings", 5,83 proc. - „Multi Asset Selection Fund".

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai