Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Gyvenimas toks...
Nelegaliai mėsą perpardavinėję kaltinamieji atsakys teisme
Asociatyvi Freepik (fabrikasimf) nuotr.

Vilnius / Šakių r. Nusikalstamomis veikomis, siekiant uždirbti iš neteisėtos juridinių asmenų veiklos, ir kitais finansiniais nusikaltimais kaltinami du vyrai. Vienas jų – 30-metis vilnietis P. D. ir du kartus teistas 47-erių Šakių rajono gyventojas G. V.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis P. D. buvo faktinis dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vadovas, tačiau, klastodamas dokumentus, įmonių direktoriais ir akcininkais skirdavo vis kitus asmenis.

Viena įmonė realiai jokios veiklos nevykdė, o kita užsiėmė įvairiais statybos darbais. Nuo 2017 m. gegužės iki 2018 m. kovo vilnietis veikė pagal sugalvotą schemą, pagal kurią fiktyvių įmonių vardu buvo perkama mėsos produkcija iš Lenkijos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad realiai mėsos produkciją pirko ir už ją pagal pateiktas sąskaitas faktūras Lenkijos įmonėms atsiskaitė kaltinamasis G. V., kuris buvo dar vienos uždarosios akcinės bendrovės, užsiimančios prekyba mėsa, vadovas.

Šakių rajono gyventojas naudojo fiktyvios, veiklą imituojančios įmonės antspaudą, fiktyvių direktorių parašus ir pasirašydavo sąskaitas faktūras, kuriose buvo įrašytos faktiškai neįvykusios ūkinės operacijos.

Surinkta duomenų, kad nusikaltimams nuslėpti naudotos įmonės realiai mėsos produkcijos nepirko, tik sudarė sąlygas kitai bendrovei įsigytą mėsos produkciją parduoti Lietuvoje be apskaitos dokumentų, išvengiant pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Taip pirkėjams buvo pasiūloma patraukli, mažesnė nei rinkoje vyraujanti mėsos pardavimo kaina.

Per beveik metus, pasinaudojant kaltinamųjų įmonėmis, pagal 487 sąskaitas faktūras iš Lenkijos nupirkta produkcijos už daugiau kaip 807 tūkst. eurų. Dėl to į valstybės biudžetą išvengta sumokėti daugiau kaip 150 tūkst. Eur PVM.

Vilniečiui P. D. kaltinimai pareikšti dėl dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotais dokumentais, neteisėto juridinio asmens veiklos ir dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo.

Kaltinamajam G. V. kaltinimai pareikšti dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Šaltinis: LR prokuratūra
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos