Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Gyvenimas toks...
Metas deklaruoti pajamas ir turtą

Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė pajamų ir turto deklaravimo pradžią. Esminių naujovių, deklaruojant Lietuvos gyventojų 2016 m. gautas pajamas ir turtą, šiais metais nėra, todėl VMI galėjo daugiau dėmesio skirti tobulindama pačią elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė atkreipė dėmesį, kad nuo pirmųjų deklaravimo pradžios dienų žmonės tiek patys, tiek su VMI darbuotojų pagalba, itin aktyviai deklaruoja pajamas. Pačios pirmosios deklaravimo dienos rytą buvo pateikta 2 tūkst. deklaracijų. Beje, Kauno apskrities gyventojai beveik 100 proc. pajamas ir turtą deklaruoja elektroniniu būdu - praėjusiais metais elektroninių deklaracijų pateikta 99,54 procento.

Pristatydama šių metų naujoves, J. Stankienė informavo, kad EDS bus pateikiama informacija apie pajamų deklaracijos duomenų patikrinimo būseną. Trečiųjų šaltinių pažymoje už 2016 m. ir preliminariojoje pajamų deklaracijoje šiemet nebepateikiama informacija apie PSD įmokas, tačiau yra nurodytos gyventojų iš skolinimosi platformų gautos palūkanos.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė pristatė šių metų pajamų deklaravimo naujoves

Šiemet, pasak J. Stankienės, yra pateikiama metinio pajamų neapmokestinamojo dydžio (NPD) ir papildomo NPD skaičiuoklė, gavusiems tik su darbo santykiais susijusių pajamų. „Tarkime, jeigu gyventojas dirbo nevisus metus ir mano, kad yra tikimybė susigrąžinti dalį NPD, į šią skaičiuoklę įvedęs gautas pajamas, jis gali pažiūrėti, kokia suma jam galbūt bus grąžinta", - paaiškino Kauno apskrities VMI viršininkė.

Atnaujintame EDS puslapyje gyventojai, pasak jos, lengvai ras visą informaciją, pranešimus apie taisytinas klaidas, EDS yra patogesnė, patogiau prisegti papildomus dokumentus.

Dar viena naujovė - šiemet gyventojai iki 2 proc. pajamų mokesčio gali skirti meno kūrėjams.  

Esminių pajamų deklaravimo naujovių, kurios būtų išskirtinai aktualios ūkininkams ar žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, šiais metais nėra, jie turi deklaruoti gautas pajamas ir nuo jų apskaičiuoti pajamų mokestį. Pajamas privalo deklaruoti individualią veiklą vykdę (net jei negavo pajamų) ar B klasės pajamų (pvz., įvairių palūkanų); PVM mokėtojai, gavę pajamų iš žemės ūkio veiklos, taip pat gavę pajamų iš žemės nuomos, kito nekilnojamo turto nuomos ar jį pardavus ir pan. Taip pat deklaruoti pajamas turi prievolę individualių įmonių savininkai, ūkinių ir mažųjų bendrijų nariai, gavę pajamų iš šių įmonių ar bendrijų, taip pat kiti gyventojai, gavę pajamų, nuo kurių sumokėti pajamų mokestį privalo jie patys. Pajamas deklaruoti reikia ir norintiems perskaičiuoti metinį NPD ir atitinkamas pareigas, numatytas Gyventojų turto deklaravimo įstatyme, einantys asmenys.

J. Stankienė priminė dar vieną svarbią detalę, kurią buvo pamiršę ir kai kurie politikai - gyventojai, turintys prievolę deklaruoti pajamas ir turtą, turi deklaruoti ir užsienyje turimą turtą bei gautas pajamas. Pajamas deklaruoti turėtų ir gyventojai, pageidaujantys pasinaudoti mokesčio lengvatomis.

Būtina deklaruoti ir didesnes kaip 2 500 Eur vertės dovanas pinigais ar turtu, tik jeigu dovanos (didesnės kaip 2 500 Eur vertės) gautos nekilnojamaisiais daiktais Lietuvoje iš artimų giminaičių (tėvų, sutuoktinių, vaikų, brolių, seserų ir senelių), jų deklaruoti nereikia.

Turintys prievolę deklaruoti pajamas ir turtą tai privalo padaryti iki gegužės 2 d. Savo noru deklaruojantys tai gali daryti ir vėliau.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos