Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Gyvenimas toks...
Mažėja skundų dėl NŽT priimamų sprendimų

Vilnius. Pernai Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) sustiprinus teritorinių skyrių atliekamų funkcijų ir priimamų sprendimų veiklos kontrolę bei daugiau dėmesio skyrus korupcijos apraiškų prevencijai, NŽT centriniame  padalinyje mažėjo, palyginti su ankstesniais metais,  skundų, susijusių su teritorinių padalinių veiksmais ar neveikimu. 2017 metais buvo gauti 2 632 asmenų skundai, tai yra 17 proc. mažiau nei 2016 metais (3 090).

NŽT Teritorinių skyrių veiklos vertinimo ir korupcijos prevencijos skyriaus vedėjo Dovydo Petraškos teigimu, ne mažiau svarbu pastebėti ir tai, kad 2017 metais iš visų NŽT centriniame padalinyje gautų asmenų skundų tik nedidelė dalis - apie 15 proc. (396) buvo pagrįsti ar iš dalies pagrįsti, o įvairių visuomenei naudingų ir palankių sprendimų priimta tūkstančiai.

Pavyzdžiui, NŽT teritoriniuose  padaliniuose per metus buvo parengta daugiau nei 540 tūkstančių įvairių administracinių aktų ir dokumentų (leidimų, sutikimų, sprendimų dėl nuosavybės teisių atkūrimo, pardavimo, nuomos  kadastro duomenų nustatymo ir kt. ), o skundai sudarė tik 0,5 proc. visų administruotų dokumentų.

Bioversija 22 08 31

Anot D. Petraškos, išanalizavus NŽT centriniame padalinyje gautų pagrįstų ir iš dalies pagrįstų skundų turinį ir pobūdį ir siekiant didinti NŽT teikiamų administracinių paslaugų kokybę, atliktas NŽT teritorinių skyrių ir jų atliekamų funkcijų rizikos vertinimas ir, atsižvelgiant į rezultatus, parengtas NŽT teritorinių skyrių priimamų sprendimų planinių patikrinimų planas.

Artimiausiu metu numatoma atlikti NŽT teritorinių skyrių priimtų sprendimų teisėtumo įvertinimą ir imtis aktyvių priemonių pažeidimų prevencijai ir nustatytiems pažeidimams šalinti.

Iš viso NŽT pernai buvo gauta, parengta ir išsiųsta daugiau kaip milijonas dokumentų - 1 106 780. NŽT pasiekė 536 780 dokumentų, parengta - daugiau nei 570 000, išsiųsta - 322 212. Vertinant pernai NŽT dirbusių specialistų skaičių, vienam darbuotojui per metus teko parengti 649 dokumentus arba 2,6 dokumento per vieną darbo dieną. 

Nuotraukoje - NŽT vadovas Laimonas Čiakas

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos