Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Maisto ir veterinarijos rizikos instituto buvęs vadovas nuteistas dėl kyšių Patikslinta
Asociatyvi Freepik (fabrikasimf) nuotr.

Vilnius. Vilniaus apygardos teismas nuteisė buvusį Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vadovą Gediminą Pridotką dėl daugiau kaip 300 tūkst. Eur vertės kyšių paėmimo, neteisėto praturtėjimo ir kitų nusikaltimų.

G. Pridotkas nuteistas realia dvejų metų laisvės atėmimo bausme, jam taip pat skirta 18 tūkst. Eur bauda ir penkerius metus uždrausta eiti bet kokias su viešąja tarnybine veikla susijusias pareigas. Sprendimą dar galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Buvęs tarnautojas taip pat pripažintas kaltu dėl dokumentų klastojimo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, nusikalstamu būdu įgytų lėšų legalizavimo.

Bioversija 2024 07 09 m7

G. Pridotkas nuteistas dėl to, kad, panaudodamas jo paties ir sutuoktinės įsteigtą juridinį asmenį ir kitas 15 susijusių įmonių, iš fizinių asmenų priėmė kyšius už palankumą ateityje jo vadovauto instituto vykdomuose viešuosiuose pirkimuose.

„(...) teismas konstatavo, kad visiškai įrodyta, jog iš kyšininkavimo, neteisėto praturtėjimo ir nusikalstamu būdu legalizuoto turto iš viso gautas turtas už 296 871 eurą, kuris po teismo nuosprendžio įsiteisėjimo bus konfiskuotinas ir atiteks valstybei“, – teigiama ikiteisminį tyrimą atlikusios Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2021-ųjų pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnybai gavus informacijos apie Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžetų lėšomis vykdomuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių įtariamas neteisėtas finansines ir asmenines sąsajas su projektus vykdančiais, administruojančiais asmenimis.

Tiriant bylą, nustatyta, kad projektų vykdytojai ir kiti suinteresuotieji asmenys veikė per tarpinių įmonių grandinę ir jų vadovus bei taip imitavo įvairių paslaugų pirkimų ir pardavimų sandorius, atliko fiktyvias finansines transakcijas su tikslu jose paslėpti išankstinius nusikalstamus susitarimus – kyšių perdavimą, pinigų plovimą ir neteisėtą praturtėjimą.

Su šia baudžiamąja byla susijusiame ikiteisminiame tyrime baudžiamojon atsakomybėn iš viso patraukti 23 asmenys.

Trijų asmenų atžvilgiu procesai užbaigti anksčiau teismo baudžiamaisiais užsakymais. Vienas jų – G. Pridotko sutuoktinė, buvusi laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Evelina Pridotkienė. Bendra jiems skirtų baudų suma siekia daugiau nei 77 tūkst. Eur, 60 tūkst. Eur konfiskuoti.

12 asmenų pripažinti padarę tarpines nusikalstamas veikas ir teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas – Žemės ūkio ministerijai pavaldi ir atskaitinga įstaiga, atliekanti jam pavestas rizikos vertinimo funkcijas, laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos, kokybės ir veterinarijos srityse.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos