Lietuvoje apdrausta tik 10 proc. pasėlių
2012-07-16

Vilnius, liepos 16 d. Vasaros pasėlius šiemet apdraudė beveik du su puse karto mažiau žemdirbių nei pernai, o apdraustų pasėlių plotas sumažėjo daugiau kaip perpus - iš viso Lietuvoje draudžiama tik 10 proc. pasėlių.

Lietuvos žemdirbiai nesimoko iš klaidų - nors Lietuvą jau kelerius metus iš eilės niokoja nelaimės, pasėlius draudžiančių ūkininkų skaičius per metus sumažėjo nuo 882 iki 345, o apdraustų pasėlių plotas - nuo 270 tūkst. iki 125 tūkst. hektarų, penktadienį rašo "Lietuvos žinios".

Vienintelio pasėlius Lietuvoje draudžiančio "Vereinigte Hagel-versicherung VVaG" filialo "VH Lietuva" vadovas Algimantas Navickas teigia, kad ši vasara ūkininkų nesigaili. Šiuo metu bendrovę pasiekė jau 250 pranešimų apie gamtos padarytą žalą. Pernai tuo pačiu metu jų buvo tik 61.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Romas Majauskas savaip aiškina, kodėl žemdirbiai rizikuoja ir neapdraudžia pasėlių: kai suskaičiuoji, kiek reikia sumokėti draudimo įmokų ir kiek gautum žalos atlyginimo, pamatai, kad nelaimės atveju uždirbtum tik kelis litus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai