Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Jojimo sporto klubo „Audruvis“ komplekse pirmą kartą - Lietuvos konkūrų čempionatas

Joniškis. Viename didžiausių Baltijos šalių jojimo sporto komplekse - jojimo sporto klube „Audruvis" (Joniškio r.) pirmą kartą vyko atviras Lietuvos konkūrų čempionatas. Raiteliai ir žirgai varžėsi dėl jaunučių, jaunių, jaunų žirgų ir raitelių, jojančių suaugusiais žirgais čempionų titulo.

Dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Norvegijos rungėsi net 14-koje rungčių, kurių bendras prizinis fondas siekė 15 000 eurų.

Čempionate pirmas suaugusių, penkerių ir šešerių metų žirgų rungtyse buvo Matas Petraitis ir bendroje įskaitoje jis užtikrintai tapo Lietuvos čempionu. Penkerių metų rungtyje M. Petraitis jojo žirgu Contremont, šešerių - Carleone, suaugusiųjų - Soli Deo Gloria.

Ketverių metų žirgų rungtyje nugalėjo Rasa Kavaliauskaitė su Candidus. Jaunimo amžiaus grupės nugalėtojas - Justas Gabalis su žirgu Cassander. Tarp jaunių geriausia buvo Agnė Žaliauskaitė su Laceta. O jaunučių amžiaus grupėje stipriausias buvo Vytenis Ūsas su žirgu Lyras.

Bioversija 22 02 02

Organizatoriai informavo, kad žirginio sporto aistruolių čempionate startuojančių duetų kiekvieną varžybų dieną dalyvavo daugiau kaip 200. Čempionato dalyvių gretose žiūrovai išvydo žymius jojikus ir jų žirgus.

Žirgų sportui didesnis verslininkų dėmesys

Pasak čempionato organizatoriaus Kristupo Petraičio, jojimo varžybos Lietuvoje susilaukia vis didesnio dėmesio. „Žirgai - mūsų hobis. Esame entuziastai, kuriems labai svarbu, kad čempionate puikiai jaustųsi ir žirgai, ir dalyviai, ir žiūrovai. Stengiamės sukurti jaukią aplinką ir sąlygas. Džiugu, kad mūsų siekiams pritarė didelis rėmėjų būrys. Reikia pasakyti, kad vis dažniau žymūs šalies verslininkai ir žirginio sporto aistruoliai, remdamiesi užsienio šalių patirtimi, investuoja į jodinėjimui skirtus kompleksus, organizuoja tarptautinius čempionatus, kuriuose savo šaliai gali atstovauti įvairaus amžiaus grupių raiteliai", - sakė Kristupas Petraitis.

Čempionato išskirtinumas - pripažintas maršrutų dizaineris

Organizatoriai atskleidžia, jog neretai sportininkų susidomėjimą varžybomis sukelia ir maršrutų dizaineriai. Lietuvos atviro konkūrų čempionato maršrutais rūpinosi Europoje pripažintas dizaineris Symonas Tarantas (Symon Tarant).

„Išties profesionalus maršrutų dizaineris yra asmuo, kuris įvertinęs raitelių pajėgumą skirtingose įskaitose, sukuria jų galimybes atitinkantį kliūčių ruožą. Priešingai nei mėgėjai, jie apskaičiuoja ir nustato „švarių" šuolių tikimybę procentais", - teigė čempionato organizatorius Kristupas Petraitis.

Dalyvavo ir užsieniečių

Čempionate dalyvavo ir užsienio šalių atstovai. Tik jie negalėjo pretenduoti į atskirų įskaitų čempionų titulus. Svečiai rungėsi tik dėl rėmėjų įsteigto prizinio fondo, kaip tai reglamentuoja varžybų taisyklės. Čempionatas buvo sudarytas iš 14 rungčių ir 7 įskaitų.

Organizatoriai tikisi jojimo sporto klubo „Audruvis" bazėje organizuoti ir 2018 m. atvirą Lietuvos konkūrų čempionatą.

Čempionato akimirkos - fotoalbume.

LŽŪKT ir „Audruvio" informacija

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos