Išmaniąja ūkininkavimo technika sukurtas didžiausias pasaulyje Lietuvos herbas
2016-07-21

Panevėžys. Ar Stetiškių aerodrome išpurkštas Lietuvos herbas įeis į pasaulio rekordų istoriją kaip didžiausias valstybės herbas pasaulyje, o gal net ir kaip didžiausias pasaulio piešinys, paaiškės kitąmet. Į šio rekordo autorystę pretenduoja traktorių „Zetor" klubas ir įmonė „Specagra".

Minint Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, „Zetor" klubas ir bendrovė „Specagra" Stetiškių aerodrome 20,7 ha plote išpurškė Lietuvos herbą Vytį, dažais padengtas 6,02 ha plotas.

Pasak įmonės „Specagra" atstovo Karolio Misevičiaus, rekordinio piešinio idėja buvo brandinama maždaug metus, o pasirengimas jos įgyvendinimui truko apie tris mėnesius. Pasak „Zetor" klubo vadovės Simonos Kazilionytės, sudėtingiausia buvo parengti ir suderinti techniką taip, kad dažai būtų išpurkšti reikiamoje vietoje, o piešinys būtų tikslus. Buvo atlikta net keliolika bandymų. Pasiruošimo darbe dalyvavo apie 50 žmonių.

Linas agro mob 21 06 04

Piešinį purškė „Unia Europa" purkštuvas, tempiamas „Zetor Crystal" traktoriaus. Traktorius važiavo valdomas automatinės vairavimo sistemos. Ji reguliavo transporto priemonės vairavimo kryptį ir greitį. Traktorius važiavo 5 km per valandą greičiu, o vairuotojas traktoriaus kabinoje tik užtikrino saugumą.

Purškimo tikslumą užtikrino partnerio „Agricon" sumontuota išmanaus ūkininkavimo sistema. Ji dirbo pagal sudarytą piešinio žemėlapį ir perdavė signalą purkštuvui - kuriuos purkštukus atidaryti ir kur tiksliai purkšti. Purkštuvo plotis 24 metrai, šiuo atveju jis veikė lyg didelis spausdintuvas.

Piešiniui buvo naudojami organiniai, gamtai nekenkiantys, vandeniu skiedžiami balti dažai. Tokie pat dažai naudojami futbolo stadionų linijoms žymėti.

„Zetor" ir „Specagra" jau pateko į Gineso rekordų knygą, kai surengė didžiausią pasaulyje „Zetor" traktorių paradą. 2014 m. rugsėjį Panevėžyje organizuoto traktorių parado vilkstinė nusidriekė daugiau kaip 1 km. Parade dalyvavo 115 traktorių.

Pasak „Specagra" atstovų, pasaulyje įvairiais būdais yra piešta daug piešinių, tačiau iki šiol niekas nėra piešęs valstybės herbo, todėl tikėtina, kad Lietuvos herbas įeis ne tik į istoriją, bet ir taps pirmu tokio dydžio herbu pasaulyje.

Šiuo metu oficialiai užfiksuotas pasaulio rekordas priklauso turkams, kurie dažais išdažė 1,2 ha dydžio piešinį. Lietuvoje pagal išpurkštų dažų plotą piešinys yra 5 kartus didesnis, todėl tikimasi, kad bus oficialiai pripažintas pasaulio rekordas.

Renginyje dalyvavę Lietuvos rekordų agentūros „Faktum" atstovai tą pačią dieną paskelbė, kad piešinys yra Lietuvos rekordininkas.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai