In memoriam Juliui Vytautui Lankauskui (1942-2015)
2015-09-21

Vilnius. Po sunkios ligos, eidamas 74-uosius metus, mirė Julius Vytautas Lankauskas, Lietuvai nusipelnęs žemės ūkio darbuotojas, daržininkas, agronomas, žinomas gamybininkas, buvęs Maišiagalos daržininkystės ūkio ir Kietaviškių šiltnamių kombinato vadovas, ūkininkas.

J. V. Lankauskas net apie 50 metų dirbo daržininkystės srityje. Jis buvo reiklus vadovas, sumanus vadybininkas, geras technologas, idėjų ir naujovių nešėjas.

Julius Vytautas Lankauskas gimė 1942 m. Plungės r. Liepgirių k. Baigęs Aleksandravo (Plungės raj.) septynmetę mokyklą, būdamas 15 metų, atvyko į Vilnių, kur įgijo vidurinį išsilavinimą. Tais pačiais 1961 m. įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją ir ją baigęs 1967 m. tapo moksliniu agronomu.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Jo pirma darboviete 1965 m. tapo Panerio daržininkystės tarybinis ūkis. 1973-1976 m. dirbo Vilniaus šiltnamių kombinato vyr. agronomu.

Būdamas vos 34 metų, kaip gabus ir sumanus specialistas, paskirtas vadovauti Vilniaus r. Maišiagalos daržininkystės ūkiui (vadovavo iki 1989 m. pabaigos); 1990-1991 m. dirbo Kietaviškių šiltnamių kombinato direktoriumi, o 1991-1992 m. buvo Vilniaus r. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėju.

Naujausios ir pažangiausios Lietuvos ir užsienio daržininkystės technologijos pirmiausia būdavo išbandomos J. V. Lankausko vadovaujamame Maišiagalos daržininkystės ūkyje, vėliau šią praktiką jis tęsė savo ūkyje, kurį įkūrė 1989 m. ir plėtojo iki 2008 m. pabaigos.

Aktyviai bendradarbiaudamas su Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais, J. V. Lankauskas buvo tarpininkas tarp gamybos ir mokslo. Juliaus Vytauto Lankausko ūkininko ūkyje daržininkystės patirtimi dalijosi patyrę specialistai iš Olandijos, Lenkijos, Danijos, čia buvo organizuojami seminarai nepriklausomos Lietuvos daržovių augintojams, vykdomi olandiškų daržovių sėklų bandymai Lietuvos sąlygomis.

Dirbdamas vadovu Vilnijos krašte, Julius Vytautas Lankauskas buvo labai tolerantiškas įvairiakalbių žmonių aplinkai, gerbė papročius, tikėjimą, buvo aktyvus ir kultūrinio bei sportinio gyvenimo rėmėjas.

Jam vadovaujant Maišiagalos daržininkystės ūkiui Maišiagalos miestelio aplinka pasikeitė neatpažįstamai: sutvarkytas Algirdo piliakalnis, parkas papuoštas skulptūromis ir gėlynais, išasfaltuotos gatvės, pastatyti kultūros namai. Rizikuodamas pareigomis, sovietmečiu padėjo atnaujinti Maišiagalos bažnyčią.

Darbe buvo reiklus sau ir kitiems, gyvenime - ryžtingas ir atjaučiantis, linkęs tuoj pat padėti kiekvienam, reikalingam pagalbos.

Jo kūrybinga veikla, neeilinis darbštumas paliko gilų prisiminimų pėdsaką visiems jį pažinojusiems ir su juo bendravusiems žmonėms.

Su Juliumi Vytautu Lankausku  atsisveikinama rugsėjo 22 d. 16.30 val.-  23 d. 14 val. Vilniaus arkivyskupijos laidojimo paslaugų centre (J. Matulaičio a. 3, Vilnius).

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai